Žilina končí v SBL! Počet účastníkov klesol na osem

Publikované: 15.06.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda

BK Slávia Žilina vs. MBK Baník Handlová, Šimon Ďuriš (13) a Jakub Merešš (10) (Foto: Jakub Ruman)

SBL bude mať v novej sezóne maximálne osem účastníkov. BK Slávia Žilina nepodá prihlášku do ročníka 2020/21 a dáva si minimálne ročnú pauzu.

Pre Basket.sk to uviedol predseda správnej rady Slávie Jozef Galdun.

"Akcionári sa zhodli, že z ich strany už nie je možné zabezpečiť financovanie klubu do takej miery, ako tomu bolo doteraz. Preto sa do extraligy v budúcej sezóne neprihlásime. Ešte bol pokus o zlúčenie sa s prvoligovým Academicom, ale nevyšlo to.

Akcionári sa zachovali férovo. Dnes sme mali rozlúčkový obed s hráčmi, na ktorom sme im vyplatili podlžnosti. Jakub Merešš a Róbert Rožánek sa tak stali voľnými hráčmi. Do konca júna doplatíme dlhy voči SBL z minulej sezóny," povedal nám Galdun.

Predseda správnej rady Slávie už informoval aj vedenie SBL a jej riaditeľa Petra Mičudu..

„Pánovi Mičudovi som spomínal, že takáto alternatíva existuje. Rozhodnutie padlo na valnom zhromaždení akcionárov, ale ešte sme týždeň počkali, či sa niečo nezmení. Akcionári ponúkli klub na predaj za symbolické euro, ale záujemca sa nenašiel,“ pokračoval Galdun.

Šéf žilinského klubu sa zároveň posťažovať na slabú podporu od kompetentných, ako aj SBL.

„Nedá sa to takto robiť. Nepomôže štát, ani mesto ani VÚC. Hoci sa mesto ´konečne´ spamätalo a vyjadrilo snahu podporiť aj iný šport ako hokej, pre nás už je neskoro. Podpora športu? Vyššiemu územnému celku musíme platiť za telocvičňu komerčný nájom. To sú ďalšie peniaze,“ vyhlásil Galdun a dodal:

„V českej lige dostávajú kluby od vedenia súťaže peniaze. Na Slovensku? SBL si od nás pýta poplatky vo výške 13 000 eur. Všetko je to o peniazoch.“

Žilina nemusí byť posledná, ktorá ohlásila odchod z SBL. Veľké finančné problémy a neistú budúcnosť hlási aj Komárno. Téme sa budeme venovať v najbližších dňoch.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.