NBA už vie ako budú testovať, má prísľub Trumpovho poradcu

Publikované: 15.06.2020 Autor: Basket.sk

DAL Mavericks vs. LA Clippers, Kawhi Leonard (2) (Foto: nba.com)

Uplynulý týždeň sa objavili informácie, že reštart sezóny NBA je ohrozený nielen kvôli nastaveniu niektorých hráčov, ktorým sa nechce ísť do karantény a bojovať pred prázdnym hľadiskom. Problém sú aj rasové nepokoje po brutálnej vražde Georga Floyda policajtom.

K nim sa vyjadrili aj známi hráči ako Dwight Howard či Carmelo Anthony, ktorí povedali, že by bolo zvláštne sa v týchto časoch vracať k sezóne. Čo sa týka nastavenia vecí, tak sa profiliga približuje k plnému plánu. Najnovšie sa rozhodlo o tom, že hráči budú v Disneyho svete v Orlande testovaní na COVID-19 obdeň. Testy začnú 23. júla, liga by sa mala rozbehnúť od 30. júla a trvať by mala do začiatku októbra.

Všetci hráči musia byť v USA do 15. júna a 22. júna sa majú hlásiť v kluboch. Tréningové kempy začnú deviateho júla. Liga finančne podporila výskum na Yale School of Public Health, ktorý pracuje na rýchlotestoch na prítomnosť koronavírusu.

NBA získala podporu od najuznávanejšej kapacity Anthonyho Fauciho, ktorý pôsobí ako poradca prezidenta Donalda Trumpa. „Chcú urobiť všetko preto, aby boli hráči v bezpečí,“ povedal v rozhovore pre Stadium uznávaný odborník.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.