Niet dôvodu na zmenu. Jakubcová i Oroszová pokračujú v Taliansku

Publikované: 14.06.2020 Autor: basket.sk, TASR

Ivana Jakubcová (Foto: fb Basket Le Mura)

Reprezentačná pivotka Ivana Jakubcová bude aj v nasledujúcej sezóne hrať v Taliansku. S Basket Le Mura Lucca predĺžila spoluprácu o ďalšiu sezónu.

Pre takmer dvojmetrovú (198 cm) podkošovú hráčku bol uplynulý ročník prvým legionárskym v profesionálnej kariére. Predtým patrila medzi opory Piešťanských Čajok.

Do kúpeľného mesta, kde pôsobila dve sezóny, prišla z univerzity v Južnej Kalifornii.

V Amerike začala odchovankyňa petržalského basketbalu ako stredoškoláčka v Oklahome, neskôr ako vysokoškoláčka hrala aj za univerzitný tím v Kentucky.

K trojici Alessandra Orsili, Giovanna Elena Sdead a Silvia Pastrello, ktoré budú hrať za náš klub v budúcej sezóne, pribudla Ivana Jakubcová. Spokojnosť so vzájomnou spoluprácou z minulej sezóny bola obojstranná,“ uvádza sa v stanovisku na klubovom facebooku.

Jakubcová odohral za Luccu 18 zápasov, v ktorých dosiahla priemery 9,1 bodu a 7,1 doskoku na stretnutie. Najlepší zápas odohrala 12. decembra, keď k výhre nad Fila San Martino Lupari prispela 16 bodmi.

Klub aj jej zásluhou figuroval v priebežnej tabuľke 14-člennej Serie A1 na 6. mieste, ktoré zaručovalo postup do play-off.

Oroszová: Veľmi pozitívna skúsenosť

Okrem Jakubcovej pokračuje v Serii A1 aj jej reprezentačná kolegyňa. Oroszová sa pred sezónou 2019/2020 upísala konkurenčnému San Giovanni, kde sa stala členkou základnej zostavy. V 19 stretnutiach mala 27-ročná krídelníčka priemerne na svojom konte 10,2 bodu, 4,9 doskoku, 1,2 asistencie a 1,3 zisku.

"Moja skúsenosť bola veľmi pozitívna. Najmä v druhej polovici sezóny sme hrali vynikajúci basketbal a je škoda, že sme to nemohli dokázať v play-off.

Dúfame, že v novej sezóne budeme pokračovať tam, kde sme prestali počas budovania tohto solídneho tímu. Už sa nemôžem dočkať návratu do Sesta, aby som opäť uvidela svojich kamarátov, zamestnancov a fanúšikov," uviedla Oroszová pre klubový web.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.