Scola už nebude hrať za Miláno, v meste však naďalej zostane. Aké má plány?

Publikované: 12.06.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Luis Scola (Foto: euroleague.net)

Slávny módny návrhár Giorgio Armani je basketbalový fanatik, ktorý nevynechá ani jeden zápas svojho klubu Olimpia Miláno. Po každom domácom stretnutí je zvykom, že k nemu hráči prídu a pri stredovej čiare, kde má svoje miesto, si s ním podajú ruky.

Hoci basketbal miluje a dáva do neho veľa peňazí, vedeniu nikdy nezasahoval do práce. Od roku 2008, keď kúpil milánsky klub, sa nestalo ani raz, aby bol súčasťou oficiálneho vyhlásenia, ktoré sa priamo týkalo nejakého z hráčov. Až doteraz. Vo štvrtok sa totiž prihovoril 40-ročnému Luisovi Scolovi, ktorý už v nasledujúcej sezóne nebude hrať za Olimpiu Miláno.

„Luis Scola je veľký šampión a bolo nám obrovskou cťou, že sme ho mali v našom tíme. Počas svojej dlhej kariéry si vždy ctil ľudské a športové hodnoty, v ktoré sme my vždy verili. Počas posledných mesiacov všetkým ukázal, že vďaka odhodlaniu sa dajú dosiahnuť aj zdanlivo nedosiahnuteľné ciele. Za toto všetko mu ďakujem, prajem mu len to najlepšie a dúfam, že na najbližšej olympiáde ho uvidím na palubovke,“ povedal Giorgio Armani.

Argentínsky basketbalista vo vyhlásení skonštatoval, že už viac nebude hrať v Eurolige. Či už v Miláne, alebo v inom klube. Okrem toho prezradil, že sa ešte nerozhodol, či ukončí svoju kariéru. V tomto ešte nemá jasno a definitívne to chce oznámiť až o niekoľko týždňov.

„V tejto chvíli ešte neviem, čo presne chcem. Rozhodne však viem, čo nechcem. Nechcem byť hráč, ktorý bude do stretnutí chodiť na pol plynu. Poznám iba dva typy nasadenia: na 100% a na 0%. Ak by vedel, že do zápasu nemôžem ísť na 100%, okamžite by som skončil,“ uviedol Luis Scola v rozhovore pre Corriere della Sera.

Vynikajúci basketbalista prišiel minulé leto do Milána s cieľom pomôcť tímu a zároveň sa udržiavať v kondícii, aby bol pripravený na olympijské hry, ktoré by boli pre neho už piate. Pre pandémiu Covid-19 sa však olympiáda odložila na rok 2021, čo nabúralo plány argentínskeho legionára. „Chcel som byť prvý basketbalista, ktorý sa zúčastní na piatich olympijských hrách, ale Tokio sa mi teraz vzdialilo. Budem musieť prehodnotiť svoje plány,“ dodal Scola.

Rodák z Buenos Aires sa naposledy predstavil na palubovke 5. marca vo Valencii, kde sa už hralo bez divákov. „Ak by to bola rozlúčka, tak by bola rozhodne iná, ako som si ju predstavoval. Vždy som si myslel, že v poslednom zápase pôjde o veľa a hala bude praskať vo švíkoch. V prípade, že by duel vo Valencii bol ten posledný, bolo by to trochu smutné. Ale prežil by som to. Počas mojej kariéry som vždy robil, čo bolo v mojich silách, a preto si nemám čo vyčítať,“ skonštatoval Scola.

Aké má teraz plány? „S rodinou sme sa rozhodli, že minimálne do Vianoc budeme žiť tu v Miláne. Potom sa rozhodneme, čo ďalej. Či to znamená, že budem čakať na ponuku od nejakého talianskeho tímu? Povedal by som, že by to bola jedna z tých lepších možností. Teraz ma hlavne teší jedna vec: že som po roku absolvoval prvý rozhovor v taliančine,“ poznamenal argentínsky basketbalista.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.