V reprezentácii patrí k najmladším. Balážovej snom sú majstrovstvá Európy

Publikované: 11.06.2020 Autor: Patrik Fotta

michaela balazova

Slovenské basketbalové reprezentantky sa zišli na sústredení v Piešťanoch, kde sa pripravujú na blížiacu sa kvalifikáciu na majstrovstvá Európy 2021. Jedinou zástupkyňou z tímu Young Angels Košice je talentovaná krídelníčka Michaela Balážová.

Slovenky čaká nasledujúci týždeň dvojzápas proti českým reprezentantkám. V novembri by mali zverenky trénera Suju v druhom kvalifikačnom súboji privítať na domácej palubovke Holanďanky. V prvom vystúpení podľahli slovenské basketbalistky Maďarkám 59:73.

Pre opatrenia bývajú na izbách samy

Rodáčka z Bratislavy, ktorá už druhú sezónu oblieka košický dres, si sústredenie s reprezentačným A-tímom užíva.

„Máme za sebou prvý týždeň a pomaly sa začíname pripravovať na dva prípravné zápasy, ktoré odohráme v Česku. Zo začiatku sme sa postupne rozbiehali, viac sme pracovali s loptou, keďže opatrenia kvôli koronavírusu nám neumožnili, aby sme trénovali kontaktne. Teraz sa už do toho začíname postupne viac dostávať,“ povedala Michaela Balážová.

V Piešťanoch je z košického celku sama, hoci Dominika Drobná je vedená medzi náhradníčkami. Z dôvodu hygienických opatrení býva na izbe sama.

„Prispôsobila som sa danej situácii. Vieme, že musíme byť na izbách samy, takže to rešpektujeme. Porozprávať sa môžeme medzi sebou, keď ideme na tréning alebo na obedoch či večerách. Určite by mi ale viac vyhovovalo, ak by som mala spolubývajúcu, s ktorou by som sa mohla porozprávať,“ uviedla Balážová a dodala:

„Chodíme v menších skupinkách aj na kávu alebo sa len tak prejsť. Trávime spolu dosť času. Dá sa povedať, že nám dni ubiehajú rýchlo, keďže každý deň máme nabitý program.“

Odkladá lopty a nosí kľúče od šatne

V reprezentačnom družstve patrí 21-ročná Bratislavčanka k najmladším hráčkam v tíme, z čoho jej vyplývajú aj rôzne povinnosti.

„Sú to väčšinou len maličkosti, ako odkladanie lôpt po tréningu, alebo nosíme kľúče od šatne. My, ktoré sme najmladšie sme na to už zvyknuté a už to berieme automaticky. Vôbec nám to nerobí problém. Navyše máme super spoluhráčky, ktoré nám nedávajú pocítiť, že sme mladé,“ pousmiala sa Balážová.

Dlhú prestávku po predčasnom ukončení sezóny trávila košická basketbalistka s rodičmi na záhrade, kde sa udržiavala v kondícii.

„Prakticky tri mesiace sme boli bez basketbalu. Každý sa snažil trénovať individuálne, ale spoločné tréningy a zápasy nám už chýbali. Sme rady, že nám asociácia dala príležitosť zísť sa na takomto sústredení. Ja som bola počas prestávky s rodičmi na záhrade, kde som sa snažila veľa behať, bicyklovať, posilňovala som. Zároveň som pomáhala rodičom na záhrade, takže som veľa času trávila vonku. Po kondičnej stránke sa cítim dobre, ale trochu sa potrebujem zohrať s loptou a bude to fajn.“

Snaží sa vybojovať si nomináciu

Balážová verí, že svojimi výkonmi upúta reprezentačných trénerov a vybojuje si nomináciu na kvalifikačné zápasy.

„Vždy, keď som v reprezentácii, snažím sa z toho vyťažiť maximum. Som vďačná trénerom, že mi dávajú príležitosť zúčastňovať sa sústredení. Verím, že sa čo najviac priučím a uvidíme, či sa mi podarí získať nomináciu aj na ostré zápasy.“

Ak by sa Slovenkám podarilo postúpiť na európsky šampionát, pre Balážovú by to bol splnený sen.

„Zároveň by to bola pre mňa prvá veľká reprezentačná skúsenosť. Uvidíme, čo život prinesie. Ak sa mi to nepodarí, svet sa nezrúti, budem na sebe tvrdo pracovať aj naďalej.“

Na klubovej úrovni by chcela pokračovať v nasledujúcej sezóne v Young Angels, no nevylučuje ani iné alternatívy.

„Keďže študujem v Košiciach, rada by som tam aj ďalej hrala basketbal. Navyše tam máme výborné podmienky, takže aj z toho dôvodu by som tam rada pokračovala. Zatiaľ neuvažujem nad tým, čo budem robiť, ak by Košice nehrali extraligu. Budem to riešiť, až keď taká situácia nastane.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 84:94
24.10.2020
LUC LUC
SNV SNV 80:50
24.10.2020
INT INT
PDA PDA 76:75
24.10.2020
LEV LEV
LUC LUC 77:71
28.10.2020
PDA PDA
HAN HAN 76:78
28.10.2020
SNV SNV
LEV LEV 88:80
28.10.2020
INT INT
SVT SVT 31.10.2020 HAN HAN
INT INT 31.10.2020 LUC LUC
SNV SNV 31.10.2020 LEV LEV
SVT SVT 07.11.2020 SNV SNV
HAN HAN 07.11.2020 PDA PDA
LUC LUC 07.11.2020 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 7/1 87,50%
2 BKM Lučenec 6/2 75,00%
3 Patrioti Levice 4/4 50,00%
4 Iskra Svit 3/4 42,86%
5 BC Prievidza 3/5 37,50%
6 MBK Baník Handlová 2/5 28,57%
7 Inter Bratislava 2/6 25,00%