Nečakané rozhodnutie. Kozlík končí kariéru

Publikované: 11.06.2020 Autor: Basket.sk

Marek Kozlík (Foto: Basket.sk)

Marek Kozlík len pred pár dňami oznámil, že sa dohodol na predĺžení zmluvy s Interom Bratislava. Zberateľ titulov chcel pomôcť svojmu rodnému klubu ešte v jednej sezóne. Veci však dostali iný spád.

Skúsený krídelník povedal pre štvrtkové vydanie denníka Šport, že sa rozhodol pre koniec kariéry. „Po zvážení pre a proti a po rozhovoroch s rodinou som sa rozhodol, že ukončím profesionálnu kariéru. Začal som pracovať na trvalý pracovný pomer v softvérovej firme, a keďže mi Inter ponúkol možnosť hrať poloprofesionálne, mal by som ešte každý večer tréning. Zaberalo by mi to veľmi veľa času a už by som ho nemohol venovať rodine. Rozhodol som sa, že si musím vybrať, čo je pre mňa na prvom mieste,“ povedal pre Šport tridsaťštyriročný basketbalista.

Nikto z aktívnych hráčov nemá viac titulov v lige ako 186 centimetrov vysoký univerzál. V najlepších rokoch patril k top obrancom a trojkárom súťaže. Tituly získal s Pezinkom, Komárnom či Interom Bratislava. Dokopy ich má päť.

 
Denník Šport Autorské práva Denníka Šport a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Denníka Šport a uvedených agentúr je výslovne zakázané.