Výber šéfredaktora: Inter už nebude favoritom, Jaššovo rozhodnutie, čarovanie Kobeho, či Žirkovej smutná predpoveď

Publikované: 09.06.2020 Autor: Basket.sk

Bryant Kobe (Foto: SITA/AP)

Na Basket.sk sa Vám stále snažíme prinášať najzaujímavejšie veci z domáceho, európskeho aj svetového basketbalu. Pozrite si náš najnovší výber toho najlepšieho, čo sa u nás objavilo.

Ak chcete vedieť, aké je to byť členom afroamerickej komunity v USA, spýtajte sa Milesa Bowmana. Viac v článku na našom webe.

Nový tréner Interu Bratislava Alberto Blanco Vila v rozhovore pre Basket.sk vysvetľuje pred čím uprednostnil ponuku z klubu, s akou zostavou počíta a s akými ambíciami pôjde s tímom do sezóny.

Zranené koleno pripravilo Michaelu Feketeovú o februárový reprezentačný kemp. Hráčka, ktorú niektorí poznajú skôr pod dievčenským menom Raková však pozvánku do národného tímu dostala aj teraz a štvortýždňové sústredenie v Piešťanoch si už môže užiť naplno.

V tých chvíľach sa ukázala obrovská osobnosť Kobeho Bryanta. Vtedy dvadsaťjedenročný hráč predviedol defenzívu snov. Ničil každého rozohrávača súpera, ktorý sa mu dostal pod ruky. Pred dvadsiatimi rokmi prišla jedna z najlegendár­nejších obratov zápasu sprevádzaný ikonickou akciou.

Keď mal tento mladík 12 rokov, chcel sa stať olympijským plavcom. Dvaja násilníci z jeho sídliska ho však sotili na kraji bazéna, kde si takmer zlomil čeľusť. O pár dní na to prišiel do telocvične, zobral si do rúk basketbalovú loptu a už ju nikdy nepustil. Čiže po Novom Sade v Srbsku teraz behajú dvaja klauni, ktorí možno ani netušia, že z tohto chlapca spravili milionára.

“Šport je, žiaľ, na okraji celospoločenského záujmu. Štát sa oň takmer nestará, mládež nemá naň dobré podmienky. Dievčatám chýbajú vzory aj motivácia. Keď som vyrastala, tak som vedela, že ak budem profesionálna basketbalistka, tak sa tým aj uživím. Teraz taká možnosť u nás neexistuje. Ženský basketbal bude už v najbližšom čase len amatérsky šport,” hovorí úprimne v dialógu na víkend jubilantka Zuzana Žirková. (rozhovor vyšiel v denníku Šport)

V akom tíme by ste chceli vidieť Mareka Jašša v budúcej sezóne?

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK