Jašš kosí, griluje a nad zahraničím neuvažuje. O jeho budúcnosti rozhodne rodina

Publikované: 08.06.2020 Autor: Tomáš Kotlárik / redaktor RTVS Foto: Ladislav Szibilla

Marek Jašš (31), MBK Baník Handlová (Foto: Ladislav Szibilla)

Basketbaloví hráči riešia v ostatných týždňoch svoju budúcnosť. Na domácej scéne je potvrdených niekoľko zaujímavých prestupov. Situácia okolo krídelníka Mareka Jašša predznamená ticho pred búrkou.

Tridsaťročný Marek Jašš strávil väčšinu doterajšej kariéry v Prievidzi, ktorej je odchovancom. V ročníku 2015/2016 oslavoval s klubom majstrovský titul.

Pred minulou sezónou posilnil najväčšieho rivala z Handlovej, čo bol jeden z najväčších prestupov sezóny. Nastúpil na 26 súťažných zápasov. Priemerne odohral 27 minút a pripísal si 7,4 bodu.

Syn člena siene slávy BC Branka Jašša kedysi priznal, že sa s otcom radí o každej ponuke. Túto tému pravdepodobne preberajú i v týchto dňoch. Stále nie je isté, koho dres si Marek v novom ročníku oblečie.

Záujemcov nekonkretizoval. Uprednostnil by klub z prievidzského regiónu, kde žije s rodinou alebo ho lákajú nové výzvy?

„Zvážim všetky ponuky. Uprednostním tú, ktorá bude pre moju rodinu najvhodnejšia. Nejaké ponuky som dostal aj zo zahraničia, ale v súčasnosti nad tým neuvažujem,“ povedal.

Stále je v kontakte i s Handlovou. Novým trénerom je Čiernohorec Danilo Rakočevič. V predošlej sezóne pomáhal Aramisovi Nagličovi ako asistent trénera v Interi Bratislava.

S klubom sme dohodnutí na tom, že mi vyrovnajú všetky záväzky z predčasne skončenej sezóny. Vzhľadom na nečakanú situáciu, ktorá nastala, je to akceptovateľné. Pre rôzne situácie mám vytvorenú finančnú rezervu. Počas koronavírusovej pauzy som sa venoval rodine, predovšetkým dcérke,“ vyjadril sa 195-centimetrov vysoký hráč.

Takmer všetky kluby SBL, s výnimkou zastabilizovaných Levíc a Spišskej Novej Vsi, sa pasujú s menšími či väčšími finančnými starosťami.

Pri úprave mestského rozpočtu stopli poslanci dotáciu pre športové kluby, čo sa dotklo aj basketbalového tí­mu.

Fanúšikovia chceli pomôcť. Manažment klubu zriadil transparentný účet. Doteraz sa vyzbieralo viac ako 2000 eur.

„Táto aktivita ma milo prekvapila. Len to potvrdzuje, že ľudia v Handlovej majú basketbal naozaj radi,“ doplnil.

Podľa Jašša je všetko zlé na niečo dobré. Ak sa basketbal vráti do súťažného kolotoča, očakáva väčšiu vyťaženosť slovenských hráčov.

„Verím, že mladí a perspektívni Slováci dostanú šancu. Bude priestor na to, aby sa viac ukázali. Čo sa týka mňa, pripravujem sa tak, že posilňujem, behám, kosím hektáre. Do toho grilujem kurence. Pravidelne si chodíme zahrať basket s Máriom Ihringom a Tomášom Mrvišom,“ pripojil.

S Mrvišom boli v poslednej sezóne parťákmi v handlovskom družstve. Prestup do ambicióznej Spišskej Novej Vsi mu prial.

Tomášove rozhodnutie rešpektujem. Spišiakom sa podarilo podpísať zaujímavé mená. Uvidíme, čo všetko sa na prestupovom trhu ešte udeje. Kluby sú totiž len v začiatkoch budovania kádrov,“ uzavrel.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.