Handlová pokračuje v extralige. Oznámila meno nového trénera

Publikované: 05.06.2020 Autor: Pavel Procner/mbkhandlova.eu Foto: mbkhandlova.eu

Danilo Rakočevič (vľavo) (Foto: MBK Handlová)

Aj napriek nelichotivému finančnému obdobiu, ktoré komplikuje život azda každému športovému klubu na Slovensku sa Handlovčania začali pripravovať na nastávajúcu sezónu.

V útrobách handlovskej športovej haly prebiehajú rokovania pred blížiacim sa súťažným ročníkom a „baníci“ ohlásili prvé meno, ktoré sa predstaví na ich lavičke.

Úlohu lodivoda na zachránenej handlovskej lodi prevezme 34-ročný Černohorec Danilo Rakočevič. Absolvent belehradskej Fakulty telesnej výchovy a športu začínal svoju trénerskú kariéru v rodnej Podgorici, kde ešte ako veľmi mladý koučoval juniorky a kadetky. Tri roky pôsobil aj ako asistent reprezentačného trénera junioriek národného tímu Čiernej Hory.

V Handlovej síce pôjde o jeho debut, no na Slovensku nie je žiadnym novicom. V sezóne 2013/2014 prevzal taktovku nad ženským extraligovým tímom Slovan Bratislava, s ktorým obsadil šieste miesto. V mužskej najvyššej súťaži sa po prvý raz objavil len vlani, keď na lavičke bratislavského Interu asistoval Aramisovi Nagličovi.

Handlová je typickým basketbalovým mestom, je povestná vynikajúcimi podmienkami na basketbal a skvelým fanklubom. Preto som veľmi rád, že práve tento tradičný basketbalový klub prejavil záujem o moje služby. O ambíciách tímu je ešte predčasné hovoriť, no prioritou je, že do nastávajúcej sezóny nastúpime. Samozrejme, že sa budeme usilovať v každom zápase podávať maximum a hrať čo najlepší basketbal,” vyhlásil po svojom príchode novopečený tréner Handlovej.

Handlovčania sa s 34-ročným koučom dohodli na ročnej zmluve. Sympatický tréner v súčasnosti pracuje spolu s prezidentom MBK Jánom Spevárom na zložení handlovskej súpisky.

 
MBK Baník Handlová Autorské práva mbkhandlova.eu a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkhandlova.eu a uvedených agentúr je výslovne zakázané.