Milánski fanúšikovia jasajú. Do mesta módy prichádza štvornásobný víťaz Euroligy

Publikované: 04.06.2020 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: olimpiamilano.com

Kyle Hines (Foto: olimpiamilano.com)

Taliansky klub Olimpia Miláno chce v európskom pohári číslo jeden znova útočiť na najvyššie priečky. Táto ambícia je jednoznačná už od momentu, keď vedenie angažovalo jedného z najlepších trénerov v dejinách európskeho basketbalu Ettoreho Messinu.

Prítomnosť slávneho trénera však sama o sebe nestačí, aj 60-ročný odborník potrebuje mať vo svojom mužstve kvalitných hráčov, ktorí budú schopní vyhrávať veľké zápasy. Pri plánovaní ostatnej sezóny bol taliansky kouč obmedzený existujúcimi hráčskymi kontraktmi a navyše nie všetky nové akvizície vyšli podľa predstáv.

Už teraz je však jasné, že do novej sezóny 2020/21 nastúpi Olimpia Miláno so silnejším kádrom ako naposledy. Prvou dôležitou posilou sa stal rozohrávač Malcolm Delaney, ktorý donedávna obliekal dres katalánskeho klubu FC Barcelona. Jeho príchod ohlásili Milánčania v utorok, o deň neskôr priniesli ešte radostnejšiu správu.

Štyri euroligové triumfy

Tá totiž rozjasala všetkých fanúšikov milánskeho mužstva. Vedenie lombardského klubu oznámilo, že do svojich služieb získalo pivota Kylea Hinesa, ktorý má na konte štyri euroligové triumfy. Dva ako hráč Olympiakosu Pireus, dva ako hráč CSKA Moskva. Rodák z mesta Sicklerville v štáte New Jersey podpísal s Olimpiou zmluvu na dve sezóny. Hines sa tak po desiatich rokoch vracia do Talianska, kde začínal svoju profesionálnu kariéru. Pripomíname, že Američan odohral dve sezóny za druholigový klub Veroli Basket. Teraz na neho čaká premiéra v najvyššej talianskej súťaži.

„Chcem sa poďakovať pánom Armanimu a Dell’Orcovi za to, že mi dali šancu stať sa súčasťou klubu Olimpia Miláno. Som nadšený, pretože prichádzam do prestížneho klubu, ktorému chcem pomôcť nadviazať na úspechy z minulosti. S rodinou sa už nevieme dočkať, že prídeme do Milána, ktoré sa stane naším novým domovom,“ povedal Kyle Hines, ktorý už pracoval pod vedením Ettoreho Messinu v sezóne 2013/14. V mužstve sa taktiež stretne so španielskym rozohrávačom Sergiom Rodriguezom, s ktorým hrával v Moskve a v roku 2019 vyhral Euroligu.

„Do Milána sme získali hráča so skvelým charakterom, ktorý myslí v prvom rade na mužstvo a má v sebe víťaznú mentalitu. Ja osobne som nesmierne šťastný, pretože po rokoch sa my dvaja opäť stretneme v rovnakom tíme,“ skonštatoval generálny manažér Milánčanov Christos Stavropoulos, ktorý pracoval na rovnakej pozícii v Olympiakose a v roku 2011 mal veľký podiel na tom, že Kyle Hines vymenil Bamberg za grécky klub.

Sedem sezón v CSKA Moskva

Dvojnásobný najlepší euroligový obranca (2016, 2018) prichádza do Milána po siedmich sezónach strávených v drese CSKA Moskva. „My všetci veľmi dobre vieme, že čo Kyle znamená pre CSKA. V ostatných dňoch sme boli v kontakte a rozprávali sme sa spolu, ale napokon sa rozhodol, že po siedmich rokoch a dvoch euroligových tituloch je čas na niečo nové. Budeme na neho spomínať len v dobrom a jemu a jeho rodine prajeme veľa zdravia,“ vyhlásil kouč ruského mužstva Dimitris Itoudis.

S 33-ročným basketbalistom, ktorý hráva pod košom i napriek výške 198 cm, sa rozlúčil aj hlavný strojca úspechov CSKA Moskva Andrej Vatutin. „Pre fanúšikov nášho klubu to istotne nie je ten najlepší deň. Všetci sme si dlho mysleli, že Kyle a CSKA sú neoddeliteľní partneri. Život nám však prináša nové výzvy. Kyle tu odohral sedem excelentných sezón a pomohol nám k dvom euroligovým titulom. Ako kapitán odvádzal brilantnú robotu a postupom času sa z neho stal skutočný symbol nášho tímu. Ďakujem za všetky tie roky,“ uviedol prezident moskovského klubu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.