Výber šéfredaktora: Dostanú v SBL šancu domáci? Gavel chce pomôcť Slovákom, sebavedomejší Abrhám a úspešný Vidin

Publikované: 01.06.2020 Autor: Basket.sk

Anton Gavel, tréner Orange Academy (Pro A, GER) (Foto: archív AG)

Napriek problémom, ktoré priniesla pandémia koronavírusu do sveta športu a obmedzila aj naše možnosti na Basket.sk, sa vám snažíme každý týždeň prinášať články z domáceho aj svetového basketbalu. Pripomeňte si to najzaujímavejšie v našom výbere.

Ivan Vojtko ma dostal pred rokmi do Nemecka, rád by som takto pomohol slovenskému basketbalu aj ja, hovorí vo veľkom rozhovore tréner Anton Gavel.

Jerry Sloan strávil v NBA ako hráč, skaut, asistent trénera a hlavný kouč spolu 45 rokov. Patrila mu tiež pozícia asistenta pri Dream Teame III, ktorý triumfoval na OH 1996 v Atlante. Prečítajte si príbeh basketbalového elegána, ktorý sa pred víkendom pobral na druhý svet.

„Trénera Aramisa Nagliča považujem za veľkú osobnosť. Mal množstvo skúseností, tie nám odovzdal. Hoci bol kedysi pivotom, vedel poradiť hráčom na všetkých pozíciách. Snažil sa presadiť filozofiu moderného európskeho basketbalu, kde sa posúva lopta a hrá sa kolektívnejšie,“ vraví o pôsobení v Interi Bratislava David Abrhám.

Ako sa vám pozdávajú chystané zmeny pre novú sezónu SBL?

„Osobne si myslím, že je reálne, aby bol v Eurolige ešte jeden klub, napríklad Partizan či Budučnost. Toto teritórium si zaslúži rešpekt za to, že vychovalo veľa skvelých hráčov. Dnes k nim patria Dončič, Bogdanovič, Bjelica a mnoho basketbalistov z Chorvátska, na ktorých netreba zabúdať,“ vraví legendárny kouč Božidar Maljkovič.

Zaujímavá je tiež aktivita klubu zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sa v posledných rokoch trápil. V podobe Tea Hojča získal veľké trénerské meno, čo doplnil podpisom so slovenským reprezentantom Michalom Čekovským. V kuloároch sa hovorí o ďalších zaujímavých menách, aj reprezentantoch, ktorí by mohli klub posilniť. Hovorí sa o menách ako Tomáš Mrviš či Adam Antoni, píše vo svojej rubrike tréner Peter Torda.

„Jordan je jasná jednotka v histórii, potom je tisíc prázdnych miest. Taký je rozdiel medzi ním a ostatnými, pritom som väčší fanúšik éry Magica Johnsona a Larryho Birda,“ hovorí vo väčšom rozhovore známy tréner Oliver Vidin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.