Young Angels si zrejme extraligu nebudú môcť dovoliť

Publikované: 28.05.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: Marek Findrik

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Vanda Kozáková (17) vs. Simona Marcová (4) (Foto: Marek Findrik)

Basketbalistky Young Angels Košice nemohli v extralige žien zabojovať o medaily kvôli predčasnému ukončeniu sezóny z dôvodu koronavírusu. Majstrovský titul by však mohli vybojovať aspoň juniorky pôsobiace v I. lige žien, kde sa uskutočnia súboje play-off koncom júna.

Košičanky v prvom kole narazia na Spišskú Novú Ves. O najvyššie priečky sa budú pokúšať aj v nižších vekových kategóriách, v ktorých by sa mali v lete uskutočniť záverečné turnaje majstrovstiev Slovenska. Tie by radi hostili práve Košice, no na definitívne rozhodnutie si ešte musia počkať.

Čakajú na povolenie, aby mohli hrať zápasy

Po uvoľnení poslednej fázy opatrení súvisiacimi s pandémiou sa už môžu mladé košické basketbalistky presunúť s tréningovým procesom do hál.

„Za dodržania všetkých hygienických opatrení už môžeme trénovať aj v hale so všetkými mládežníckymi družstvami. Časť sa ešte pripravuje aj vo vonkajších podmienkach, kde sa zameriavajú na atletické cvičenia. Netrpezlivo už čakáme na povolenie hrať zápasy, čo by nám umožnilo uskutočniť majstrovstvá Slovenska,“ povedal generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský.

Košice by radi organizovali záverečné turnaje mládežníckych družstiev v Angels aréne alebo v hale na Palackého ulici.

„Bude to záležať hlavne od podmienok pre dohrávanie zápasov. Spravili sme projekt, podľa ktorého by sa všetkých dvanásť turnajov odohralo za prísnych hygienických podmienok na jednom mieste v priebehu troch týždňov v Košiciach. Všetko je to zatiaľ len v rovine predpokladov. Najsilnejším dôvodom, prečo by to malo byť práve u nás je fakt, že z 88 postupujúcich tímov je 18 z Košíc,“ uviedol Jendrichovský.

Juniorky čaká play-off v I. lige

Košičanky však predsa len čakajú boje v play-off aj medzi ženami. Dohrávať sa bude I. liga, v ktorej pôsobí juniorský tím Young Angels.

„Na pláne je štvrťfinále, najskôr hráme proti Spišskej Novej Vsi 24. júna a 27. sa hrá odveta v Košiciach. Ideme z druhého miesta a určite máme ambíciu zabojovať o zlato. Víťaz play-off získa právo postupu do extraligy,“ skonštatoval Jendrichovský.

Situácia v A-tíme je omnoho komplikovanejšia a ohľadne ďalšej sezóny v extralige nie je generálny manažér Košičaniek veľkým optimistom.

„Zástupcovia zväzu sa modlia, aby sa vôbec extraliga hrala. V dnešnej dobe nájsť nejaké financie na šport na najvyššej úrovni je takmer nemožné. Na mládež môžu prispieť či už štát, VÚC alebo mesto, ale na extraligu okrem súkromných zdrojov neexistuje žiadny iný. Viem, aká je reálna situácia. Ak by sa aj extraliga hrala, my by sme si ju zrejme v súčasných podmienkach nemohli dovoliť. Určite nebudeme brať peniaze určené na mládež, aby sme mohli hrať extraligu. Ďalšou možnosťou je hrať iba s mladými hráčkami.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.