Jendrichovský by rád zachoval vysokú úroveň mládežnickej akadémie

Autor: TASR

YOUNG ANGELS U19 Košice

Športové kluby v Košiciach dostali prísľub vedenia mesta o finančnej pomoci, ktorá by im mala pomôcť zmierniť následky pandémie koronavírusu.

Primátor Jaroslav Polaček avizoval najmä podporu mládeži, viaceré kluby by však privítali aj financie do A-tímu. Presné čiastky zatiaľ nie sú známe, riešenie návrhu na prerozdelenie dotácií je v programe mestského zastupiteľstva, ktoré zasadne vo štvrtok 28. mája.

Generálny manažér basketbalového klubu Young Angels Daniel Jendrichovský by rád zachoval vysokú úroveň mládežníckej akadémie. Uvedomuje si, že k tomu je potrebné venovať nemalú časť financií na platy kvalifikovaných trénerov:

„Môžeme sa rozprávať o tom, na čo sú nám profesionálni tréneri, na čo nám je taká kvalita. To však vytvára špirálu. Buď ideme robiť šport, alebo krúžok. Ak ideme robiť krúžok, tak nám stačí niekto, kto dá pozor na deti. Uvedomujem si, že dnes je situácia pri financovaní športu mimoriadne náročná a bude boj o každé jedno euro. Na to, aby sme udržali kvalitu našej akadémie, by sme potrebovali mať rozpočet na úrovni 300-tisíc eur. To bude veľmi ťažké dosiahnuť.“

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.