Posledný tanec vyvolal kontroverziu. Jordan je klamár a bonzák, hnevá sa Grant

Publikované: 20.05.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda

Michael Jordan, Horace Grant (Foto: TASR/AP)

Ohlasy na dokument ´The Last Dance´ boli po väčšine pozitívne. Desať dielny film sa páčil expertom i fanúšikom, ktorí počas koronakrízy nemali veľa možností na sledovanie športu.

Nie všetkým sa však páčilo, ako bol v dokumente vyobrazený jeho hlavný predstaviteľ – Michael Jordan.

Do tejto skupiny patrí aj jeho bývalý spoluhráč Horace Grant. Spolu s Jordanom a ostatnými členmi Chicaga Bulls vyhral s mužstvom tri tituly (1991 – 1993).

Jordan v dokumente uviedol, že Grant vynášal zo šatne Bulls citlivé informácie. Tie mali byť základom pre knihu „Jordanove pravidlá“, ktorú napísal novinár Sam Smith v roku 1992.

Háklivý na kritiku

„Klamstvá, klamstvá, klamstvá… Ak má MJ so mnou problém, potom si to vyjasnime ako muži,“ povedal Grant v rozhovore pre ESPN.

"Radšej by som bol, ak by sme sa o tom porozprávali. Takto chodí po svete a šíri nepravdy. Nebol som zdrojom informácií zo šatne. So Samom (Smithom) sme vždy boli priateľmi. Náš vzťah trvá dodnes. Avšak veci, ktoré sa odohrávali v šatni, boli pre mňa posvätné.

Nikdy by som si nedovolil vyniesť ich na verejnosť. A už vôbec by som ich neposkytol Samovi, o ktorom som vedel, že je investigatívny novinár. Môžem odprisahať, že som nebol jeho zdrojom," pokračoval Grant.

Bývalý elitný power forvard tvrdí, že za všetkým je Jordanova komplikovaná povaha.

Vždy bol háklivý na to, čo o ňom povedali iní. Neznášal kritiku, ťažko sa mu počúvala. Ak sa našiel niekto, kto ho právom či neprávnom očierňoval, zvozil ho pod čiernu zem,“ prezradil Grant.

Poukázal aj na to, že Jordan kvôli svojej povahe ničil dlhoročné priateľstvá.

"S Charlesom Barkleym boli priatelia 20 či 30 rokov. Raz povedal niečo o Michaelovom štýle manažmentu v tíme Charlotte Bobcats. A odvtedy sa spolu nerozprávajú.

O mne vraví, že som bonzák. Avšak je to on, kto po 35 rokoch rozpráva o tom, ako počas nováčikovskej sezóny prišiel k spoluhráčom na hotelovú izbu a videl tam kokaín, marihuanu a prostitútky. Na čo o tom rozpráva? Čo to má spoločné s jeho kariérou. Ja som bonzák? Nie, on je," hneval sa Grant.

Nedajte mu jedlo

Ani jemu sa nepáčilo, ako boli v dokumente vyobrazení viacerí bývalí spoluhráča Jordana.

Dokument bol zaujímavý, to je pravda. Ale nie všetko v ňom bola pravda. Michael povedal o spoluhráčoch veľa vecí, ale ich reakcie tam buď neboli alebo boli editované a zmenené,“ pokračoval Grant.

Dotkol sa aj témy Jordanovho šikanovania spoluhráčov.

Myslel si, že má nado mnou dominanciu, ale hlboko sa mýlil. Ak po mne vybehol, vrátil som mu to. Avšak chlapcov ako Will Perdue, Steve Kerr alebo Scott Burrell mi bolo ľúto. Vidieť top hráča, ktorý má byť lídrom a vodcom, ako chodí pomedzi hráčov, nadáva im, strká do nich a zosmiešňuje – to bolo príliš,“ zdôraznil Grant.

Smith pred mesiacom v rozhovore pre KNBR spomenul príhodu, ako Jordan v lietadle nakázal letuške, aby Grantovi nedala jedlo. Dôvod? Grant mal v ten večer odohrať zlý zápas.

"Je to pravda, stalo sa to. Ale svoje jedlo som dostal. Každý, kto ma pozná, vie, že už ako nováčik som sa nikoho nebál. Ak by mi niekto siahol na jedlo, uhryznem ho do zadku. Keď to Jordan povedal letuške, postavil som sa a vynadal som mu.

Povedal som mu, že ak má problém, tak som tu a môžeme si to vybaviť. Samozrejme, že sa ani nepostavil. Len štekal zo svojho sedadla. Aj taký bol Michael Jordan," dodal Grant.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.