Baťka oddychuje s dcérkou na záhrade. Vonku sú všetky oči na nej, vraví

Publikované: 19.05.2020 Autor: Patrik Fotta

batka s rodinou

V bratislavskom Interi odohral skúsený basketbalista Michal Baťka svoju tretiu sezónu v rade a opäť patril k lídrom svojho mužstva. Košický rodák odohral v základnej časti SBL ligy 27 duelov, v ktorých zaznamenal priemery 11 bodov a vyše 6 doskokov na zápas.

Slovenský reprezentant verí, že sa najvyššia súťaž o pár mesiacov rozbehne podľa plánov a bez výraznejších obmedzení počtu divákov v halách. Dlhšiu pauzu po sezóne, ktorú zapríčinila pandémia koronavírusu mu vyplnila aj jeho 18-mesačná dcérka.

V klube vládla so sezónou spokojnosť

V nabitom kádri bratislavského Intera patrí Michal Baťka už k stabilným oporám tímu, čo potvrdil aj v uplynulej sezóne.

„Človek má stále na čom pracovať, aby sa neustále zlepšoval a napredoval. Viem, že mi nevyšli zápasy v rámci Slovenského pohára, kde sme nečakane nepostúpili do finále. Mali sme ambície získať trofej, no nevyšlo nám to. Celý február bol z našej strany výsledkovo slabší. Prehrali sme vo Svite aj v Lučenci. Dá sa to pripísať aj množstvu zápasov, ktoré sme už mali za sebou a taktiež možno aj menšej kríze pred play-off,“ povedal Baťka.

Inter bol pár zápasov pred koncom základnej časti už istým víťazom a do play-off by vstupoval ako jednoznačný favorit na celkové prvenstvo.

„Vedeli sme, že do play-off by sme išli z najvýhodnejšej pozície. V klube vládla spokojnosť a každý sa tešil na vrchol sezóny, ktorý ale bohužiaľ neprišiel. Koronavírus zastavil všetko a tak už môžeme len premýšľať, ako by to celé dopadlo,“ uviedol Baťka.

V júli sa rozhodne, ako ďalej

Z piatich porážok dokázali Inter dvakrát zdolať basketbalisti Lučenca, ktorý ako nováčik v mužskej extralige viedol Košičan Peter Jankovič.

„Myslím si, že mal dobre vyskladané mužstvo. Staval to na kvalitných legionároch, ktorých vhodne dopĺňali slovenskí hráči. Tí postupne počas sezóny naberali sebavedomie, čo bolo vidno neskôr aj v ťažkých zápasoch. Doma boli veľmi nebezpeční a vonku povyhrávali tiež niekoľko duelov. Do konca základnej časti ale ešte ostávalo zopár zápasov a ťažko povedať, či by neklesli v tabuľke nižšie.“

Väčšinu klubov ovplyvní koronakríza po finančnej stránke a hráči sa zrejme budú musieť prispôsobiť nižším platovým podmienkam.

„Je pravda, že kluby prišli o zdroje príjmov. Inter okrem basketbalu nemohol v hale organizovať ani žiadne kultúrne podujatia, z ktorých mohol čerpať nejaké zdroje. Veľa bude záležať od sponzorov, keďže väčšina firiem bola dotknutá súčasnou krízou. V prvom rade budú musieť zachraňovať svoj biznis a až potom sa uvidí, koľko budú ochotní dať do basketbalu. Keďže návratnosť pre sponzorov je takmer nulová, je to viac o zanietení pre šport,“ povedal Baťka, ktorý zatiaľ nevie, či bude pokračovať v drese Interu.

„Je to ešte priskoro hovoriť. Verím, že do konca júna alebo v júli už budeme múdrejší a potom sa rozhodnem, ako ďalej.“

Chodiť začala pred pol rokom

Výnimočne dlhú prestávku po sezóne trávil Baťka okrem športových aktivít aj so svojou 18-mesačnou dcérkou.

„Dva týždne po sezóne som hlavne oddychoval, ale potom som sa už musel rozhýbať, keďže mám svoj vek a pre telo by dlhá prestávka neznamenala nič dobré. Občas si chodím zabehať, alebo si trochu zacvičím. Veľa času venujem aj dcérke, takže dá sa povedať, že som stále v pohybe. Asi pred pol rokom začala chodiť a momentálne už viac behá, takže keď sme vonku, musia byť všetky oči na nej,“ pousmial sa Baťka a dodal:

„Máme aj záhradu, kde s ňou chodíme, keď je pekné počasie, aby bola na čerstvom vzduchu a nenudila sa doma. My si zase najviac oddýchneme, keď zaspí.“

Baťka verí, že ďalšia sezóna sa začne podľa plánu a bez nutnosti výraznejších opatrení.

„Dúfam, že žiadna ďalšia vlna vírusu nás nečaká. Ak by prišla, mala by zrejme ešte výraznejší ekonomický dopad na kluby. Uvidíme, ako to celé dopadne. Otázne je, kedy ďalšia sezóna začne, ako bude vyzerať a či budú môcť hrať aj cudzinci.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%