Výber šéfredaktora: The Last Dance, nakopnutie Spišskej, najlepší v NBA v histórii či Žirková a mužská liga

Publikované: 18.05.2020 Autor: Basket.sk

Michael Jordan (23), CHI Bulls (Foto: the last dance)

Napriek problémom, ktoré priniesla pandémia koronavírusu do sveta športu a obmedzila aj naše možnosti na Basket.sk, sa vám snažíme každý týždeň prinášať články z domáceho aj svetového basketbalu. Pripomeňte si to najzaujímavejšie v našom výbere.

Ambiciózny slovinský tréner určite neprichádza len preto, aby jeho zverenci ledva vybojovali play-off. V Leviciach naplno ukázal, ako vie budovať tím, ktorý to dotiahol až k majstrovskému titulu, píšeme v komentári Basket.sk.

Ako by súboj gigantov USA – Juhoslávia dopadol podľa vás? Kto zo súčasných hviezd NBA a Euroligy by nastúpil v základnej zostave balkánskeho mužstva?

Kto si pamätá legendárneho White Chocolate, ktorý priniesol do NBA parádne triky z ulice?

Dokument The Last Dance o dynastii Chicaga Bulls na čele s najlepším basketbalistom histórie Michaelom Jordanom ohromil celý svet. Rozprávali sme sa o ňom a aj iných veciach v podcaste komika Joa Trendyho.

Kobe Bryant na 9. mieste 🤔🤔🤔? V ESPN určili najlepšiu basketbalovú desiatku histórie, chýbajú viaceré známe mená. 🏀🏀

Don Nelson patrí medzi najvýraznejšie postavy v dejinách basketbalu. Ako hráč získal s Bostonom Celtics päť titulov, začo si ho v slávnom klube uctili tak, že jeho číslo 19 už nebude nikto nikdy nosiť na drese. Ako tréner síce nezískal v NBA ani jeden titul, no napriek tomu je považovaný za jedného z najlepších koučov všetkých čias. Dnes oslavuje 80. narodeniny, gratulujeme!

Philadelphská aréna Spectrum ostala šokovaná. 18 273 fanúšikov očakávalo, že ich miláčikovia vedení legendárnym Juliusom Ervingom a Darrylom Dawkinsom vybojujú návrat do LA na siedmy zápas série. Nováčik Lakers bol však nezastaviteľný! Presne pred 40 rokmi prišiel jeden z najneočakáva­najších hviezdnych výkonov histórie.

Vedeli by ste si predstaviť Zuzanu Žirkovú na lavičke mužského klubu z SBL? Prečítajte si väčší rozhovor s našou basketbalovou legendou.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.