Výber šéfredaktora: Jogín Žiak, Biely Magic, blud o Jordanovej slabšej konkurencii, Hojčova spoveď, či chýbajúci stres Rančíka

Publikované: 11.05.2020 Autor: Basket.sk

Michal Čekovský (Foto: Jäzva)

Napriek problémom, ktoré priniesla pandémia koronavírusu do sveta športu a obmedzila aj naše možnosti na Basket.sk, sa vám snažíme každý týždeň prinášať články z domáceho aj svetového basketbalu. Pripomeňte si to najzaujímavejšie v našom výbere.

Žijeme skvelú basketbalovú dobu plnú hviezd, ale tvrdenie, že Jordan mal slabú konkurenciu, je blud pre ignorantov, píšeme v komentári Basket.sk.

Len ťažko by sme na Slovensku hľadali basketbalistku či basketbalistu, ktorí majú za sebou toľko kariérnych zastávok ako Regína Palušná. Tridsaťročná rodáčka z Trnavy si okrem domácej ligy zahrala v Austrálii, Libanone, Francúzsku, Belgicku, Maďarsku, Španielsku, Česku, Švédsku, na Islande a naposledy po návrate z Kuvajtu zamierila do Poľska. Prečítajte si veľký rozhovor s podkošovou cestovateľkou.

„Uvidíme, kedy sa sezóna začne a ako sa to všetko rozbehne. Zatiaľ nechcem predpovedať, či to bude Slovensko, alebo zahraničie. Musíme si počkať a uvidíme. Som otvorený všetkému,“ hovorí reprezentačný pivot Michal Čekovský, ktorý sa zdokonaľuje aj v obľúbenom varení.

Martin Rančík je nadšený zo svojej pozície asistenta trénera vo farmárskom tíme Chicaga Bulls Windy City Bulls. Mladý kouč napredoval v práci, ale podobne ako celému športovému svetu, aj jemu prerušila sezónu pandémia koronavírusu. Niekdajší skvelý podkošový hráč trávi karanténny čas v Mineapolise. Prečítajte si väčší rozhovor s našou basketbalovou legendou.

Mal byť budúcnosťou Chicaga Bulls. Michael Jordan a najmä Scottie Pippen ho však mali na začiatku v zuboch. Toni Kukoč im musel dokázať na legendárnej barcelonskej olympiáde, že nie je mäkký.

“Bolo to pre mňa nepochopiteľné a riešil som to so zlou energiou, čo som prenášal aj domov. Aj teraz je mi ťažko, keď to rozoberáme. Všetko čo robím, chcem robiť s dobrými pocitmi. Tie som od určitej doby v poslednej sezóne v Leviciach nemal,” hovoril frustrovane Milan Žiak. Kam podľa vás skúsený rozohrávač prestúpi?

S Levicami získal titul i pohár, napriek tomu ho v klube po štyroch rokoch už nechceli. S Teom Hojčom sme sa rozprávali o pôsobení v Kosove, o úrovni SBL, o odchode z Levíc, ako aj o tom, ako zvládajú koronakrízu Slovinci.

Prečítajte si fascinujúci príbeh Lena Biasa, ktorý mal pred sebou veľkú kariéru. Osudným sa mu stal večierok, na ktorom oslavoval vstup do NBA. Viac v článku na Basket.sk.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.