Má čierny pás v karate. Čakám na ponuky z Hollywoodu, vraví ninja Jankovič

Publikované: 29.04.2020 Autor: Lenka Molnárová/mbkhadlova.eu Foto: Ladislav Szibilla

Jankovič, Eudy (Foto: Ladislav Szibilla)

Po tom ako sa v športových halách predčasne zhaslo, basketbalisti museli odložiť loptu a hľadať si niečo, čo im vyplní čas strávený doma. Kapitán handlovských baníkov Saša Jankovič vzal túto výzvu originálne a s humorom.

S heslom „humorom proti vírusu“ baví na sociálnych sieťach svojich priaznivcov Saša Jankovič. Humoristi na Slovensku tak možno majú vážnu konkurenciu. Aj keď rodák z Rijeky zatiaľ neplánuje skončiť s basketbalom, otvorený je všetkému.

Čakám na ponuky najmä z Hollywoodu, ale neviem čo im to toľko trvá. Basketbal zatiaľ samozrejme neplánujem vymeniť, venujem sa mu viac ako 20 rokov a tam aj vidím moju budúcnosť. Ale kto vie, čo prinesie život, ja som vždy otvorený všetkým možnostiam,“ hovorí s úsmevom Saša, ktorý je za každú srandu, humor má rád a dostatok voľného času počas karantény iba povzbudil jeho kreativitu.

Celý život mám rád srandu, ale táto karanténa a hlavne veľa voľného času počas nej ma motivovala skúsiť niečo natočiť a spraviť si srandu aj sám zo seba. Hlavne ma to baví a nemusím myslieť na všetky tie veci čo sa dejú okolo nás.“

Skúsený krídelník oslávi v auguste 36-te narodeniny a aj počas mimoriadnej situácie sa udržiava v dobrej kondícii. Venuje sa však najmä humoru a relaxu. Jeho najnovšie príspevky na Instagrame ukazujú aj majstrovské kúsky z karate.

„Veci, čo sa dajú robiť v byte ako brušáky, drepy, alebo strečing, to sem- tam dodržiavam, ale väčšinou ešte oddychujem. Okrem toho sa viac krát za deň idem poprechádzať s manželkou, aby sme neboli celý deň na gauči. Málo ľudí vie, že som trénoval karate deväť rokov a že mám aj čierny pás, ale paródia na karate mi teraz viac vyhovuje. Veľa pozerám videá na TikToku tak nápady dostanem aj vďaka tejto aplikácii. Väčšina ale príde z hlavy, v ktorej stále behajú parodické myšlienky,“ prezradil so smiechom kapitán handlovských baníkov.

Ďalšie kroky Sašu sú jasné, v Handlovej sa ukáže aj v nadchádzajúcej sezóne. Fanúšikov chce baviť naďalej na palubovke, ale aj mimo nej. Máme sa vraj na čo tešiť. „Pokiaľ inšpirácia neodíde a táto karanténa neskončí, budete sa mať na čo ešte tešiť. V prvom rade dúfam, že budem baviť ľudí v Handlovej na palubovke, čo je najdôležitejšie. O zábavu mimo palubovku sa tiež nebojím, o to sa postarám,“ dodáva 205 cm vysoký krídelník.

Saša má jasno aj v tom, čo urobí ako prvé po skončení mimoriadnej situácie. Najradšej by vycestoval do rodného Chorvátska, v súčasnej situácii si však na to ešte zrejme počká.

„Keď sa otvoria hranice tak prvé čo plánujem je ísť domov do Chorvátska za rodinou, ktorú som videl za posledných 9 mesiacov len na Vianoce. A samozrejme chcem sa stretnúť s najlepšími kamarátmi, ktorým sa už narodili aj deti tak to bude treba samozrejme osláviť. Teším sa na leto, more, pláž a všetko čo nám moje Chorvátsko ponúka. Dúfam, že do augusta sa všetko dá do normálu a že ideme všetci do novej sezóny zdraví a plní elánu. Máme nedokončenú prácu,“ opisuje svoje plány Saša.

 
MBK Baník Handlová Autorské práva mbkhandlova.eu a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkhandlova.eu a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK