Prievidza znižuje rozpočet. Krajnovič končí, strieda ho Helmecy

Publikované: 24.04.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Krunoslav Krajnovič, tréner BC Prievidza (Foto: Vladimír Dorňák)

Vedenie BC Prievidza zníži pre novú sezónu rozpočet a mení aj trénera, keď na lavičke skončil Krunoslav Krajnovič. Cez minulý ročník vystriedal Tihomira Bujana. Klub naštartoval, keď s ním vyhral na domácej palubovke slovenský pohár. Novým hlavným koučom BC sa stal asistent predchádzajúcich trénerov Maroš Helmecy.

Zmenu na lavičke tímu nám vysvetlil manažér Marko Batina. „Kruno Krajnovič mal tímovú opciu, ktorú sme neuplatnili. Rozhodli sme sa tak najmä kvôli finančnej situácii, čo ma mrzí. S istotou môžem už povedať, že budeme znižovať výšku rozpočtu na ďalší ročník. Krunovi ďakujeme za profesionálny prístup. Tím nakopol, pomohol mu získať pohár, ale rozhodli sme sa takto. Príležitosť dostane Maroš Helmecy, ktorý bol pod zmluvou."

Svoj pohľad nám ponúkol aj skúsený chorvátsky kouč, ktorého návrat do Prievidze mal napokon len niekoľkomesačné trvanie.

„Ostal som trochu prekvapený, na druhej strane situácia v športe je ťažká a veľa klubov nevie, ako bude vyzerať situácia v ďalšej sezóne. Manažér Prievidze Marko Batina mi oznámil, že pôjdu dole s rozpočtom a rozhodli sa pre iného trénera. Akceptujem to. Škoda, že nechceli so mnou ďalej rokovať, lebo vedel by som ustúpiť zo svojich podmienok. Rozhodnutie klubu však akceptujem a držím mu palce,“ povedal nám Krajčovič, ktorý sa dohodol s vedením aj na nedoplatení dlžných peňazí. „Máme dohodu, ktorú verím, že klub splní,“ dodal chorvátsky kouč.

V Prievidzi ešte nemajú predstavu o zložení kádra, keďže situácia okolo pandémie koronavírusu sa neustále mení. „Pod zmluvou máme dvojicu Majerčák, Antoni. K nim zrejme pribudnú ďalší mladí Slováci. Niektorých by sme radi udržali. Vyriešime to s Marošom a zariadime sa podľa toho, s akým rozpočtom budeme môcť počítať," doplnil Batina.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK