SBA dúfa, že sa podarí dohrať mládežnícke kategórie počas leta

Publikované: 23.04.2020 Autor: TASR

Minibasketbalová liga Košice 12.01.2020 (Foto: Radko Dvorščák)

Od stredy je na Slovensku možné trénovať na športoviskách, no pre basketbalové hnutie to má zatiaľ iba minimálny efekt. Dôležitým rozhodnutím bude až povolenie trénovať v halách. Napriek tomu Slovenská basketbalová asociácia (SBA) dúfa, že by sa ešte v priebehu leta mohli odohrať majstrovstvá Slovenska v mládežníckych kategóriách.

Otvorenie športovísk je súčasťou prvej fázy uvoľňovania opatrení proti šíreniu pandémie koronavírusu.

„Podľa nariadenia Úradu verejného zdravotníctva sa sprístupnili vonkajšie športoviská a zariadenia pre bezkontaktný šport. Na basketbalových ihriskách pod holým nebom sa dá individuálne športovať, no trénovaním sa to nazvať nedá. Je to však prvý krok v uvoľňovaní opatrení v boji proti šíreniu koronavírusu. Basketbalové hnutie čaká na povolenie tréningov družstiev v halách a telocvičniach,“ povedal pre TASR prezident SBA Miloš Drgoň.

Dôležité pre basketbal je, že sa objavilo svetlo na konci tunela. Už čoskoro by sa mohlo všetko vrátiť do štandardného režimu. „Verim, že v júni budeme môcť bez vážnejších obmedzení uskutočniť konferenciu SBA a začať s reprezentačným zrazom žien,“ dodal Drgoň.

Extraliga žien i Slovenská basketbalová liga (SBL) mužov už ukončili sezónu. Mládežnícke súťaže by však ešte mohli v priebehu leta odohrať svoj vrchol.

„Očakávam, že túto sezónu dokončíme štyrmi až šiestimi týždňami tréningov a záverečnými turnajmi majstrovstiev Slovenska. Pre budúcnosť nášho športu si nemôžeme dovoliť povedať, že doteraz bola pauza pre koronavírus a teraz mládež, choďte na letné prázdniny. To by znamenalo až päť mesiacov bez basketbalu a to by bola pre mládež pridlhá prestávka,“ zdôraznil prezident SBA.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.