Pomôže Brodziansky vyradiť veľkoklub? Španieli pripravujú nevídané vyvrcholenie

Publikované: 20.04.2020 Autor: Basket.sk

Montakit Fuenlabrada (ESP) vs. Monbus Obradoiro (ESP), Vladimír Brodziansky (10) (Foto: Obradoiro)

Zúfalý čas prináša zúfalé opatrenia. Dupľom, keď chcete dohrať sezónu počas pandémie koronavírusu. Na nevídanom konci ročníka sa dohadujú v najlepšej národnej lige Európy, španielskej ACB.

Podľa denníku Marca plánujú predstavitelia súťaže dohrať ročník spôsobom, kedy sa rozdelí top dvanásť klubov ligy do dvoch šesť členných skupín. Z nich by si víťazi zahrali o titul. To znamená, že zrýchlené play-off by si zahralo aj Obradoiro, ktorého dres oblieka líder slovenskej reprezentácie Vladimír Brodziansky.

Top favoritmi na titul by bola vedúca FC Barcelona a druhý Real Madrid, ale podobné turnajové rozloženie dáva šancu aj iným tímom z nižších priečok. Tie majú oveľa väčšiu príležitosť vyradiť top favoritov, akokeby s nimi museli hrať sériu play-off. Kandidátmi na usporiadanie turnajov sú Andorra a Gran Canaria.

Španielske kluby sa takisto dohodli, že po tomto ročníku sa z ligy nevypadáva. To znamená, že posledné tímy Fuenlabrada a Estudiantes nezostúpia. Kluby by sa mali pripravovať v kempe tri týždne a 33 zápasov by sa odohralo behom dvoch týždňov.

Či sa ACB dohrá podobným spôsobom sa rozhodne do konca mája. Kluby musia dohrať ročník do 31. júla.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.