Mohol ho nakaziť koronavírusom, vzťah hviezd je nenapraviteľný

Publikované: 12.04.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Donovan Mitchell (45), Joe Ingles (2) a Rudy Gobert (27), Utah Jazz (NBA, USA) (Foto: nba.com)

Basketbalisti Utahu mali patriť medzi favoritov Západnej konferencie NBA. Silný tím sa pred sezónou posilnil ešte o dvojicu skúsených hráčov Mika Conleyho a chorvátskeho strelca Bojana Bogdanoviča z Indiany.

Jazz mali mať výšku, atletickosť a aj kvalitu na útok na poprednú priečku. Ročník sa však nevyvíjal najlepšie. Conley bol len tieňom svojich výkonov a zostatok tímu sa tiež hľadal. Postupne sa však tím zo Salt Lake City rozohral. Pred prerušením sezóny mal bilanciu 41/23 a bol na štvrtom mieste v konferencii.

Belinelli správanie Goberta odsúdil

V Utahu si dávali roky záležať nielen na skladaní kádra po výkonnostnej stránke, ale aj po charakterovej. To sa im však rozpadlo. NBA prerušila sezónu po tom ako na koronavírus testovali Rudyho Goberta. Francúzsky pivot predtým nemiestne vtipkoval, keď sa chytal mikrofónov na tlačovej konferencii. Ukázalo sa, že nakazený mohol byť dlhšie a voľne sa pohyboval v šatni a pri spoluhráčoch. Podľa viacerých zámorských médií to zanechalo zlú stopu na spoluhráčoch. Web The Athletic tvrdí, že vzťah medzi Gobertom a ďalšou hviezdou zostavy Donovanom Mitchellom je nenapraviteľný.

Americký rozohrávač mal tiež koronavírus. Obaja sa už z problémov dostali. Od momentu uplynul mesiac, ale situácia nevyzerá pozitívne. „Neviem si predstaviť, že by sa vzťahy medzi Donovanom a Rudym niekedy urovnali,“ povedal pre The Athletic zdroj priamo z klubu.

Gobert sa síce po tom ako sa stal pacient nula v NBA verejne kajal, ale von presiaklo nielen video z chytania mikrofónov, ale aj informácie o benevolentnom správaní najlepšieho obrancu profiligy po tom ako vedenie Jazz poučilo hráčov o hroziacej pandémii.

Na infantilné kroky Goberta reagovali negatívne aj hráči z iných tímov. „Jeho reakcia bola hrozná. Takto sa nemôže správať profesionál,“ povedal v rozhovore pre Corriere della Sera taliansky strelec San Antonia Marco Belinelli.

Ingles vidí všetko v pohode

Nikto nevie, či Francúz nakazil spoluhráča, alebo to bolo naopak, respektíve obaja dostali koronavírus niekde inde. Pointou ostáva správanie sa dvadsaťsedemročného podkošového hráča. „Som rád, že sa nenakazil nikto iný zo spoluhráčov. Čítal som, čo Rudy povedal, keď sa kajal. Je pozitívne, že sme už obaja zdraví,“ povedal v programe Good Morning America Mitchell.

Zaznievajú aj pozitívne správy. Joe Ingles uviedol v podcaste The Athletic, že sa nebojí o vzťah dvoch lídrov Jazz. „Som presvedčený, že to bude medzi nimi v pohode. Chápem rozhorčenie Donovana, nepochybujem však, že keď sa rozbehne tréningový kemp, obaja nebudú mať medzi sebou problém. Rovnako sa nebojím, že by bola narušená tímová chémia,“ uviedol austrálsky basketbalista.

Čas ukáže, ktorým smerom sa vzťah lídrov Jazz uberie. Gobert sa snaží ísť príkladom aspoň prácou. Po vyliečení z koronavírusu zavesil na sociálne siete video ako sa pripravuje. Dvojnásobný najlepší obranca NBA si dáva aj boxerské tréningy. Na zmiernenie napätia tiež venoval zamestnancom Vivint Smart Home Arény 500 tisíc dolárov, aby prečkali krízu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%