Nowitzki si zvyká na úlohu rodiča-učiteľa: Chce to veľa trpezlivosti

Publikované: 11.04.2020 Autor: TASR

Dirk Nowitzki (41), Dallas Mavericks (NBA, USA)

Bývalý nemecký basketbalista Dirk Nowitzki si zvyká na novú úlohu – učiteľa svojich troch detí. Rovnako ako na celom svete sú aj v americkom Texase, kde žije, kvôli koronavírusu zatvorené školy a tak povinnosť vzdelávať ratolesti prechádza na rodičov.

Je to oveľa ťažšie, ako by ste si mysleli. Je to časovo náročné a vyžaduje si to veľa trpezlivosti. Nie je to jednoduché, ale na druhej strane je zábavné tráviť čas doma s deťmi. Deti sa zase nemôžu hrať s kamarátmi a chodiť do školy,“ povedal legendárny hráč Dallasu Mavericks pre Fox Sports.

Štyridsaťjedenročný Nowitzki má s manželkou Jessicou tri deti – šesťročnú dcéru Malaiku a dvoch mladších synov Maxa (5) a Morrisa (3).

Nowitzki žije v Dallase, kde odohral všetkých 21 sezón v NBA, no je v dennom kontakte s rodinou a priateľmi v rodnej krajine. „Sú to veľmi ťažké a bezprecedentné časy. Moji rodičia už majú svoje vek a majú horšie zdravie. Robím si o nich starosti a tiež o mnoho ďalších ľudí. Dúfam, že to všetci zvládnu,“ uviedol.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.