Legendárny Magic Johnson ostáva verný svojej optimistickej povahe

Autor: TASR

Earvin Magic Johnson (Foto: SITA/AP)

Legendárny basketbalista Earvin „Magic“ Johnson verí, že sa prerušená sezóna zámorskej NBA dohrá a o majstrovi sa rozhodne na palubovke.

„Ak dostanú šancu pokračovať, všetci budú zdraví a absolvujú testy, tak budú korunovať šampióna,“ uviedol pre CNN. Podľa Johnsona nebude pre basketbalistov problém hrať bez divákov. „Keď odohrajú prvý duel pred prázdnymi tribúnami, zvyknú si na to. No musí to byť pre všetkých bezpečné.“

Vedenie NBA prerušilo sezónu 11. marca po tom, čo mal Rudy Gobert z Utahu pozitívny test na nový koronavírus. Základná časť sa mala podľa pôvodného rozpisu skončiť 15. apríla a boje v play off odštartovať 18. apríla. Rozhodnutie o budúcnosti sezóny 2019/2020 nepadne skôr ako v máji, uviedol to komisár profiligy Adam Silver.

V USA evidovali v piatok popoludní vyše 460.000 prípadov koronavírusu a 16.697 mŕtvych. Celosvetovo je v 210 krajinách/ú­zemiach potvrdených viac ako 1,615 miliónov prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 96.000 osôb.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.