Výber šéfredaktora: Krajnovič a veľké veci Prievidze, MVP ženskej ligy, miliardová strata NBA či extraligové ambície Žiaru

Publikované: 05.04.2020 Autor: Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

Krunoslav Krajnovič, tréner BC Prievidza (Foto: Vladimír Dorňák)

Aj v čase krízy sa vám snažíme priniesť najnovšie informácie zo sveta domáceho aj svetového basketbalu. Boli by sme radi, aby ste nám ostali verní, lebo od čítanosti webu závisí budúcnosť Basket.sk. Rozhodli sme sa, že vždy na konci týždňa vám prinesieme podľa nás najzaujímavejšie a najhodnotnejšie články, ktoré sme v poslednom čase pripravili.

Krunoslav Krajnovič sa vrátil po vyše dvoch rokoch do SBL. Niekdajší búrlivák sa upokojil a naštartoval Prievidzu. Hra tímu bavila aj divákov, ktorí mohli v domácom prostredí oslavovať zisk Slovenského pohára. Chorvátsky kouč veril, že tím mohol ukázať veľké veci aj v play-off.

Tanoka Beard predviedol výkon, ktorý v moderných dejinách Euroligy nemá obdobu. Podkošový basketbalista využil fakt, že Arvydas Sabonis nemohol zasiahnuť do hry, čiže Američan dostal od kouča Antanasa Sireiku 38 minút.

Príbeh dcéry rumunských imigrantov v USA Sabriny Ionescu je fascinujúci. Posielali ju hrať sa s bábikami, ale ona verila vo svoje basketbalové schopnosti. Podporoval ju aj legendárny Kobe Bryant.

Oľga Jackovecová z Ružomberka ako MVP extraligy alebo skvele výkony jej spoluhráčky Miroslavy Mištinovej či veteránky Šamorína Timei Sujovej? Svoj pohľad na ženskú sezónu napísala niekdajšia úspešná reprezentantka a dnes naša kolegyňa Marta Brliťová.

Peter Jankovič presvedčil o svojich trénerských kvalitách fanúšikov aj hráčov v SBL, keď nakopol Lučenec. V rozhovore nám rozprával aj o problémoch s kontroverznými americkými zverencami.

O koľko miliónov prídu kluby v NBA, ak sa nedohrá sezóna, zaplatia hráčom plné sumy, je šanca, aby sa ročník dohral? Na tieto a aj iné otázky sme sa snažil odpovedať v našom texte.

V prvej lige sa stále uvažuje, že by sa sezóna dohrala neskôr. Pomohlo by to aj Žiaru nad Hronom, kde túžia po extraligovej SBL.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.