Výber šéfredaktora: Doležajova túžba po NBA, Bowmanov smútok z konca sezóny či ocenenie pre Durma

Publikované: 29.03.2020 Autor: Basket.sk

Marek Doležaj (21), Syracuse (NCAA, USA) (Foto: cuse.com)

Aj v čase krízy sa vám snažíme priniesť najnovšie informácie zo sveta domáceho aj svetového basketbalu. Boli by sme radi, aby ste nám ostali verní, lebo od čítanosti webu závisí budúcnosť Basket.sk. Aj preto sme sa rozhodli, že vždy na konci týždňa vám prinesieme podľa nás najzaujímavejšie a najhodnotnejšie články, ktoré sme pre vás v poslednom čase pripravili.

V obsiahlom rozhovore sme sa zhovárali s Marekom Doležajom o jeho tretej sezóne na univerzity Syracuse. Rozoberali sme pochvalu od legendárneho Coacha K, záujem skautov z NBA, prácu na najväčších slabinách, ale aj zvládanie pandémie koronavírusu v Amerike.

Udeľovali sme aj ocenenia Basket.sk. Snažili sme sa o objektívny prístup. V ankete sa zúčastnilo osem členov redakcie vrátane externých dopisovateľov Radoslava Rančíka s Petrom Tordom. MVP bol pre nás líder Prievidze Ibrahim Durmo.

Svetový basketbal prišiel o veľkú legendu, keď vo veku 94 rokov skonal legendárny Boris Stankovič. Pozreli sme sa na to, čo priniesol pre svetový basketbal a ako mal veľkú zásluhu na tom, že od olympiády v Barcelone 1992 môžu štartovať na hrách hviezdy NBA.

Šikovná pivotka Tereza Sedláková študuje a hráva basketbal v anglickom Nottinghame. Porozprávala nám zaujímavý príbeh ako sa musela presúvať domov pri postupnom uzatváraní hraníc kvôli pandémii koronavírusu a ktorý reprezentant jej pomohol.

Miles Bowman očaril výkonmi slovenských fanúšikov. Skvele ťahal potápajúce sa Komárno. Nebyť zlých výsledkov tímu, bol by jasným kandidátom na cenu MVP. Miles nám už doma z Ameriky vyjadril túžbu dohrať sezónu v drese Handlovej a vrátiť sa na Slovensko. Tému sme dovysvetlili aj v komentári, prečo sa nemohol dohrať ročník v prázdnych halách.

Sme radi, že napriek zastaveniu basketbalového sveta pokračuje vo svojich pravidelných stĺpčekoch aj niekdajší reprezentačný asistent a úspešný mládežnícky tréner Peter Torda. Tentokrát zaujímavo rozobral, ako vyzerá práca asistenta v klube či národnom tíme.

Titul mimo palubovky? Nechcel by som, povedal nám Richard Körner, ktorý sa spamätáva z konca SBL. Košický rodák nám prezradil aj ako trávi voľný čas a čo robia spolu s lídrom reprezentácie Vladimírom Brodzianskym.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.