Zlepšovať sa dá aj teraz

Publikované: 19.03.2020 Autor: Radko Dvorščák

Ilustračné foto - chlapec s loptami (Foto: jäzva)

Zrejme nik nepredpokladal, že sa spoločnosť môže ocitnúť v situácii v akej je dnes. Svetom sa šíri hrozba menom COVID-19, ktorá nás všetkých prinútila zamyslieť sa nad prioritami a skutočnými hodnotami. To, čo sme zatiaľ mohli videli len vo filmovom spracovaní, sa dnes a denne, žiaľ, deje v skutočnosti a s nami v hlavných úlohách.

Táto situácia postihla aj športové hnutia a je len správne, že sa postupne prerušujú, či ukončujú súťaže a prijímajú ďalšie celospoločenské opatrenia. Už teraz je jasné, že dopady na ekonomiku a následne aj (no nielen) na šport budú obrovské a v súčasnosti ťažko predvídateľné.

Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie postupne ukončila najvyššie súťaže žien i mužov a od 13. 3. 2020 na neurčito pozastavila všetky súťaže od 1. ligy seniorov až po mikroligy chlapcov a dievčat. Tieto opatrenia, samozrejme, postihli aj mládežnícky klub Young Angels Academy. Asi najviac nás v klube mrzí predčasné ukončenie pôsobenia troch našich družstiev v Európskej dievčenskej basketbalovej lige (EGBL).

Do vynúteného prerušenia súťažného ročníka 2019/2020 farby klubu reprezentovalo sedem mládežníckych tréningových skupín v 10 súťažiach organizovaných SBA. Ak k tomu prirátame aj prípravky, tak celkovo sa len u nás bez basketbalu ocitlo vyše 150 dievčat. Je pochopiteľné, že šport v tejto výnimočnej situácii ide bokom, no jeho absencia je citeľná nielen zo strany detí, ale aj ich rodičov.

Je potrebné hľadať spôsoby a možnosti ako čas doma plnohodnotne využiť. Okrem cenných chvíľ v kruhu rodiny, či možnosti stráviť čas pri dobrej knihe, prípadne pri nepopulárnom upratovaní a učení, je možnosť nájsť si čas aj na cvičenie. Športovať sa však dá aj doma, základnou pomôckou je chcenie. Lopta vie byť aj v týchto časoch jedným z najlepších kamarátov. Vždy, keď budete chcieť, čaká niekde v kúte izby a nikdy nepovie nie. Aj v uzavretom priestore bytu vie bez „búchania“ vyplniť čas a prispieť k vášmu individuálnemu zdokonaleniu. Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody…

Pre inšpiráciu ponúkame krátky výber z minima toho čo nájdete na internete.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK