Taliani túžia napriek zlej situácii dohrať ligovú sezónu

Publikované: 15.03.2020 Autor: Basket.sk Foto: eurohoops.net

Amedeo Della Valle (00), AX Armani Exchange Miláno (Serie A, ITA) (Foto: eurohoops.net)

Pandémia koronavírusu je momentálne podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) najviac rozšírená v Európe. Viacero krajín prijalo krajné opatrenia. Najhoršie ja na tom Taliansko, ktoré má podľa informácií z nedeľňajšieho rána vyše 21 tisíc nakazených a 1441 mŕtvych.

Napriek tomu zatiaľ vedenie talianskeho basketbalu ligu len prerušilo. Povedal to prezident tamojšej federácie Gianni Petrucci. V krajine platí zrušenie všetkých spoločenských, športových a kultúrnych podujatí do tretieho apríla.

„Naším cieľom je podobne ako pri iných ligách dohrať sezónu a ukázať, že život pokračuje ďalej. Počkáme na výsledky, ktoré prinesú vedci a talianska vláda. Chceli by sme dokončiť ročník, v hre je iný systém, ako bol doteraz známy,“ povedal pre Bologna Basket Petrucci.

Najlepší taliansky klub z Milána, ktorý reprezentuje súťaž v Eurolige, je v karanténe, keďže po minulotýždňovom zápase s Realom Madrid testovali pozitívne na koronavírus hráča súpera Treya Thompkinsa. Pozitívny test mali aj dvaja basketbalisti účastníka Serie A z Pesara.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.