Top hviezda Euroligy: Nechápem, že turecká liga sa stále hrá

Publikované: 13.03.2020 Autor: Basket.sk Foto: euroleague.net

Anadolu Efes Istanbul (TUR) vs. FC Bayern Mníchov (GER), Shane Larkin (0) (Foto: euroleague.net)

Shane Larkin je v sezóne Euroligy najžiarivejšou hviezdou. Aj na našej stránke sme viackrát písali, že Američan obliekajúci dres Anadolu Efes Istanbul smeruje za cenou MVP. V najlepšej európskej súťaži má výborné štatistiky.

So svojím tímom je na prvom mieste, keď vyhrali 24 z 28 zápasov. Má priemer 22,2 bodov na zápas, 4,1 asistencie a 3,1 doskokov na stretnutie. Euroliga sa podobne ako drvivá väčšina súťaží po celom svete prerušila a čaká sa ako sa vyvinie situácia okolo pandémie koronavírusu.

Nechápem tomu, že sa naďalej hrá turecká liga, keď všetky ostatné súťaže sú zrušené alebo prerušené. Rozumiem, že hrať bez divákov je bezpečnejšie, ale nie je to dostatočné. V momentálnej situácii sa vírus šíri rýchlo a všetky kontakty sú nebezpečné. Je to môj názor. Najlepšie by bolo odložiť alebo zrušiť zápasy,“ napísal Larkin na instagrame.

Pridal s k nemu aj Bobby Dixon z Fenerbahce a aj basketbalisti ďalšieho rivala z istanbulského Galatasarayu. Tí vydali spoločné vyhlásenie, kde apelujú na tureckú vládu, aby zastavila zápasy bez divákov a prikázala prerušiť ligu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.