Končí aj sezóna ženskej extraligy

Publikované: 13.03.2020 Autor: Basket.sk Foto: Rudo Maškurica

MBK Ružomberok vs. YOUNG ANGELS Košice (Foto: Rudo Maškurica)

Po štvrtkovom ukončení mužskej najvyššej súťaže SBL sa rozhodlo vedenie ísť v rovnakom scenári aj pri ženskej extralige. Z dôvodu hrozby šírenia koronavírusu sa ženská súťaž nedohrá.

Stanovisko nám poskytol predseda Hracej Komisie SBA Tomáš Homola:

Rozhodnutím HK SBA – C č. 235/200310 zo dňa 10.03.2020 sa ukončila Základná časť Extraligy žien a uzavrela tabuľka.

Vzhľadom na eliminovanie možnosti šírenia sa ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom a tiež vzhľadom k záujmu Slovenskej basketbalovej asociácie spočívajúcom v ochrane zdravia ľudí a nebezpečenstve šírenia sa tejto nákazlivej choroby, HK SBA – C rozhodla tak, ako je uvedené vo výroku tohto rozhodnutia.

HK SBA – C rozhodla o zrušení Extraligy žien aj z dôvodu, že vzhľadom na momentálnu situáciu v Slovenskej republike nie je možné predpokladať, dokedy bude Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky obdobie zákazu usporiadania všetkých športových podujatí ďalej predlžovať.

Každé družstvo bude mať právo štartovať v súťaži Extraliga ženy aj v nasledujúcom ročníku 2020/2021.

Víťazom základnej časti sa stal tím MBK Ružomberok, ktorý skončil v tabuľke prvý bez prehry pred Piešťanskými Čajkami a Young Angels Košice.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.