Prievidza príkladne bojovala aj za zranených, ale nestopla parádneho Ihringa

Publikované: 07.03.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Vladimír Dorňák

Inter Bratislava vs. BC Prievidza, Mário Ihring (4) (Foto: Vladimír Dorňák)

Inter sa v stredu predstavil v televízii, ale v Lučenci výkonom vôbec nevyzeral na vopred istého víťaza základnej časti. Bratislavčania dostali príležitosť napraviť si reputáciu v sobotu proti Prievidzi.

Hostia pricestovali bez Nikolu Gačešu a keď sa im už v prvej štvrtine zranil Matej Majerčák, zo zápasu malo byť jasné víťazstvo domácich.

Lenže Prievidza hrýzla, bojovala a ešte šesť minút pred koncom prehrávala len o štyri body. Unavení hostia však naviac nemali. Favorit využil širšiu rotáciu, postrážil si záver a napokon triumfoval 88:75.

„Po Lučenci sme si chceli napraviť náladu. Hoci súper sa nám v druhom polčase priblížil na rozdiel pár bodov, vždy sme odskočili a myslím, že zaslúžene vyhrali. Kľúčom dnes bola energia. Som hrdý na chalanov, ako sme to spolu zvládli,“ hodnotil duel rozohrávač Interu Mário Ihring.

Inter prehral s Prievidzou v semifinále Slovenského pohára, ale tentoraz to bol iný zápas. Aj kvôli tomu, že chýbal Gačeša.

„Prievidza opäť potvrdila, že je silný súper. Hoci jej chýbal Gačeša, hrali dobre. Poučili sme sa z pohára a dali sme pozor,“ pokračoval Ihring.

Na sledovanie najzábavnejší hráč v súťaži. Tak slovenského reprezentanta nazval náš novinársky kolega a my stopercentne súhlasíme. Ihring má v poslednom čase parádnu fazónu a ukázal to aj proti Prievidzi. Presné trojky, vniky pod kôš, milimetrové prihrávky – hostia na jeho hru nenašli odpoveď.

Proti Prievidzi premenil 9 z 11 pokusov z hry, mal päť trojok, štyri asistencie, tri doskoky a spolu zaznamenal 24 bodov.

Hrá sa mi teraz super, basketbal si treba aj užívať. S chalanmi sa nám to darí, divákov treba baviť. Je mi jedno či som v základe alebo naskočím z lavičky, vždy sa snažím hrať na sto percent. Zapracoval som na fyzičke, makám na tréningoch. Je to dobrý signál pred play-off,“ dodal Ihring.

Inter Bratislava vs. BC Prievidza, tréner Krajnovič (Foto: Vladimír Dorňák)

Krajnovič: Chceme zostať v top štvorke

Prievidza nehrala oslnivo, ale držala sa Interu ako kliešť. V prvom polčase potiahli Jovanovič s Deličom, v druhom zase Antoni s Durmom. Absencia Gačešu však bola citeľná. Kouč BC Krunoslav Krajnovič sa však na to nechcel vyhovárať.

„Netrénujeme kompletní, ani posledné dva zápasy sme nehrali kompletní. Ale to nie je ospravedlnenie či výhovorka. Musíme hrať s tým, čo máme. Myslím že napriek prehre sme dnes zanechali dobrý dojem. Škoda, že sme niektoré situácie v závere neriešili inak. Inter je skúsený a má širokú rotáciu, trestal nás,“ vravel Krajnovič.

Gačeša chýba pre natiahnutý sval. Hoci mal tento týždeň už trénovať, premohla ho viróza. Majerčáka s podvrtnutým členkom po zápase niesli spoluhráči do šatne. Krajnovič verí, že obaja sa čoskoro vrátia do zostavy.

Chceme skončiť v top štvorke, taký je plán. Do konca základnej časti odohráme ešte päť zápasov, z toho tri hráme doma. Verím, že zostaneme na pozícii, kde sme. Určite chceme začať štvrťfinále na domácej pôde,“ zdôraznil kouč BC.

Ak Prievidza zostane štvrtá, vychádza jej to zatiaľ na Svit. Tréner Prievidze si súpera vyberať nechce.

Nevyberám si súper, mne je to jedno. Nie som tréner, ktorý kalkuluje a vyberá si súpera, pretože potom si môžete ľahko buchnúť hlavu. Či už by to bolo posledné Komárno alebo prvý Inter, my sa sústredíme predovšetkým na seba. Tvrdo pracujeme na tréningoch a verím, že to zúročíme v pravý čas,“ dodal Krajnovič.