Beťko chce priviesť na boj o českú extraligu borca s tisíckou zápasov v NBA!

Publikované: 06.03.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: TASR/AP

Raymond Felton (2), OKC Thunder (NBA, USA) (Foto: TASR/AP)

Basketbalový klub z Jindřichovho Hradca vzbudil na českej basketbalovej scéne veľkú pozornosť. V tíme majú ambície postúpiť do najvyššej súťaže. V prvej lige sú momentálne na treťom mieste za Pískom a Polabí. Reálne však bojujú o prvé miesto, keďže majú odohraných menej stretnutí.

Klub vedie bývalý slovenský reprezentant a zakladateľ GBA Academy Julián Beťko. Ten má šancu priviesť do zostavy možno najväčšie legionárske meno v histórii českého basketbalu v podobe Raymonda Feltona.

Skúsený rozohrávač odohral v NBA 971 zápasov v pätnástich sezónach, keď si udržal kariérny priemer 11,2 bodov a 5,2 asistencií na zápas. V najlepších rokoch počas pôsobenia v Charlotte či New Yorku sa jeho priemer pohyboval medzi 14 až 17 bodov na zápas, k tomu mal sedem až deväť asistencií.

Cez Brada Stevensa k Feltonovi

„Pôvodne tu už mal byť tento týždeň, ale má rodinnú pohotovosť. Chceli sme ho na dva mesiace. Momentálne je neisté, kedy príde. Možno to bude v marci, možno až na baráž v apríli. Kým to nebude aktuálne, tak je zbytočné o ňom hovoriť,“ povedal nám Beťko, ktorý si za roky práce v Amerike, Španielsku či českej republike vybudoval skvelé kontakty.

Dlho sa hovorilo aj o tom, že pôjde trénovať do univerzitnej NCAA. Nakoniec však pokračuje v budovaní svojej akadémie. S tímom hrávajú v Jindřichovom Hradci a majú veľké ambíciu postúpiť do najvyššej súťaže.

Aj preto plánuje priniesť do zostavy Feltona. „Chceme postaviť čo najsilnejší tím, aby sme naplnili ciele. Naša akadémia má kontakty a rešpekt v NBA kruhoch. Raymond Felton je samozrejme drahší hráč, ale sú to interné veci,“ doplnil Beťko.

Trénuje s Russellom Westbrookom

Podľa našich informácií sa tridsaťpäťročný rozohrávač, ktorý hral naposledy vlani za Oklahomu City, stále udržuje v kondícii. Trénuje s hviezdnym lídrom Houstonu Russellom Westbrookom.

Beťko prezradil, ako sa dostal k ostrieľanému basketbalistovi. „Hrávali sme proti sebe ešte v NCAA. Keď sme boli s Gett Better Academy minulý rok v Amerike, tak sme boli pozrieť môjho bývalého trénera Brada Stevensa, keď hral jeho Boston proti Oklahome. Tam sme sa s Raymondom zoznámili,. Naším jednoznačným cieľom je postup a podobný hráč by nám pomohol. Bola by to investícia do budúcnosti,“ uviedol slovenský kouč.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.