Beťko chce priviesť na boj o českú extraligu borca s tisíckou zápasov v NBA!

Publikované: 06.03.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: TASR/AP

Raymond Felton (2), OKC Thunder (NBA, USA) (Foto: TASR/AP)

Basketbalový klub z Jindřichovho Hradca vzbudil na českej basketbalovej scéne veľkú pozornosť. V tíme majú ambície postúpiť do najvyššej súťaže. V prvej lige sú momentálne na treťom mieste za Pískom a Polabí. Reálne však bojujú o prvé miesto, keďže majú odohraných menej stretnutí.

Klub vedie bývalý slovenský reprezentant a zakladateľ GBA Academy Julián Beťko. Ten má šancu priviesť do zostavy možno najväčšie legionárske meno v histórii českého basketbalu v podobe Raymonda Feltona.

Skúsený rozohrávač odohral v NBA 971 zápasov v pätnástich sezónach, keď si udržal kariérny priemer 11,2 bodov a 5,2 asistencií na zápas. V najlepších rokoch počas pôsobenia v Charlotte či New Yorku sa jeho priemer pohyboval medzi 14 až 17 bodov na zápas, k tomu mal sedem až deväť asistencií.

Cez Brada Stevensa k Feltonovi

„Pôvodne tu už mal byť tento týždeň, ale má rodinnú pohotovosť. Chceli sme ho na dva mesiace. Momentálne je neisté, kedy príde. Možno to bude v marci, možno až na baráž v apríli. Kým to nebude aktuálne, tak je zbytočné o ňom hovoriť,“ povedal nám Beťko, ktorý si za roky práce v Amerike, Španielsku či českej republike vybudoval skvelé kontakty.

Dlho sa hovorilo aj o tom, že pôjde trénovať do univerzitnej NCAA. Nakoniec však pokračuje v budovaní svojej akadémie. S tímom hrávajú v Jindřichovom Hradci a majú veľké ambíciu postúpiť do najvyššej súťaže.

Aj preto plánuje priniesť do zostavy Feltona. „Chceme postaviť čo najsilnejší tím, aby sme naplnili ciele. Naša akadémia má kontakty a rešpekt v NBA kruhoch. Raymond Felton je samozrejme drahší hráč, ale sú to interné veci,“ doplnil Beťko.

Trénuje s Russellom Westbrookom

Podľa našich informácií sa tridsaťpäťročný rozohrávač, ktorý hral naposledy vlani za Oklahomu City, stále udržuje v kondícii. Trénuje s hviezdnym lídrom Houstonu Russellom Westbrookom.

Beťko prezradil, ako sa dostal k ostrieľanému basketbalistovi. „Hrávali sme proti sebe ešte v NCAA. Keď sme boli s Gett Better Academy minulý rok v Amerike, tak sme boli pozrieť môjho bývalého trénera Brada Stevensa, keď hral jeho Boston proti Oklahome. Tam sme sa s Raymondom zoznámili,. Naším jednoznačným cieľom je postup a podobný hráč by nám pomohol. Bola by to investícia do budúcnosti,“ uviedol slovenský kouč.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK