V Bratislave udávali tón Slováci, Inter vyhral základnú časť, Leviciam zlyhali legionári. Prečítajte si päť poznatkov zo šlágra

Publikované: 29.02.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Michal Baťka, Viktor Juríček (Foto: Vladimír Dorňák)

Basketbalisti Interu Bratislava zdolali jasným spôsobom v šlágri Levice, ktoré sa vzchopili len v tretej štvrtine, ale inak veľa neukázali na to, aby mohli pomýšľať na víťazstvo. Prinášame vám päť poznatkov z duelu dvoch favoritov SBL.

Obrana a doskokov Interu

Od úvodu zápasu bolo cítiť, že bratislavský tím chce ukázať inú tvár po pohári. Zverenci Aramisa Nagliča pritvrdili obranu, spravili si náskok a vždy, keď sa Levice priblížili na dostrel, domáci sa vrátili defenzívou do duelu. V prvej, druhej a štvrtej štvrtine udržali Patriotov dokopy len na 38 bodov, tím z juhu Slovenska sa rozbehol len v tretej desaťminútovke. V tých chvíľach skresal náskok Interu na deväť bodov, ale to bolo všetko. Bratislavský klub udržal Levice na 44% streľbe, keď dostal len päť trojok. K tomu donútil súpera k desiatim stratám, hráči Interu ich síce spravili deväť (štyri Vlahovič), ale v rozhodujúcich momentoch ziskami zlomil odpor Levíc a dal koše po rýchlych protiútokoch. V prvom polčase mali jedinú stratu. S obranou Interu súvisí aj jeho doskok, súpera preskákal 35:25.

Slovenský zápas!

Veľkým pozitívom bolo, že tón v stretnutí udávali prevažne Slováci. Výnimkou boli najlepší strelec, dvadsaťbodový Lee Skinner a Kenney Funderburk, ale ten väčšinou svojich bodov dosiahol už za rozhodnutého stavu. Prím hrali slovenskí basketbalisti. Na domácej strane dal 14 bodov, z toho štyri trojky Mário Ihring, Michal Baťka pridal 11 bodov, 6 doskokov, 4 asistencie a Richard Körner dal 12 bodov. Levice držali v hre najmä Slováci. Tím sa priblížil Interu v tretej štvrtine vďaka trojici Viktor Juríček (14 bodov), Boris Bojanovský (14 bodov) a Šimon Krajčovič (10 bodov a 4 asistencie).

Juríčkov skrat či rozhodcovská necitlivosť?

Levice nakopol k náporu v spomínanej tretej desaťminútovke Viktor Juríček. Jeho dôraz platil na domácich a spoločne s Bojanovským skracovali náskok súpera. Prišla však 28. minúta, keď sa nepresadil Juríček a následne chytil Michaela Fuseka, za čo mu pískli úmysel. Nechávam posúdiť na vás, či to boli citlivo zapískané. Pivot Levíc hral dovtedy veľmi dobre a mal už technickú chybu.

Slabučkí legionári Patriotov

Levice sa nemohli oprieť o pomoc svojich zahraničných hráčov. Harris s Hotom ešte niečo predviedli, ale totálne nuloví boli Flemmings s Perovičom. Američan nedal za dvanásť minút ani bod, mal streľbu 0/2 a v plus/minus –18, Perovič bol v tejto kategórii ešte horší. Za 26 minút na palubovke dal 4 body, pri streľbe 2/7, doskočil jedinú loptu a často horel v obrane. Svedčí o tom, že mal jasne najhoršie plus/mínus spomedzi hráčov na palubovke, skončil na mínus 28.

Kolektívna hra majstra

Inter mal nielen päť dvojciferných strelcov, ale hral aj kolektívne, keď mal 21 asistencií, oproti trinástim hostí. Rovnako piati hráči si pripísali minimálne po tri prihrávky. Bulatovič, Skinner aj Baťka si pripísali po štyri prihrávky.

Hlasy po zápase:

Šimon Krajčovič: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Inter dobre bránil, menil obrany a nám nepadli nejaké strely. V tretej štvrtine sme to síce stiahli, ale nevyšla nám štvrtá, záver sa len dohrával. Juríček je pre nás dôležitý, určite chýbal. Ale máme ďalších hráčov na to, aby ho zastúpili. Tam by som príčinu prehry nevidel. Po základnej časti chceme byť čo najvyššie, ale nepozeráme sa na konkrétne miesto. Chceme zlepšiť naše výkony a vygradovať formu na play-off.“

Mário Ihring: „Od začiatku sme boli agresívni v obrane, čo bolo niečo, čo nám chýbalo v predchádzajúcich zápasoch. Dobre sme sa naladili na zvyšok základnej časti. Víťazstvo v reagular season nás samozrejme teší, bol to jeden z našich cieľov. Napravili sme si chuť po Slovenskom pohári, kde sme pokazili semifinále. V tom zápase sa nám nič nedarilo, ale aj to sa stáva a aj dnes sme ukázali, že späť v hre. Nemyslím, že by sme v ďalších zápasoch plánovali niečo vypustiť, vždy hráme na sto percent.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%