Zabalili sezónu? Nič také, do play-off chceme aj bez Bowmana, znie z Komárna

Publikované: 29.02.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Karol Scholtz, Ladislav Szibilla

MBK Rieker COM-therm Komárno vs. BKM Lučenec, Jorden Duffy (2) (Foto: Karol Scholtz)

Udalosťou tohto týždňa v SBL bol odchod Milesa Bowmana z Komárna. Jeden z najlepších hráčov v súťaži posilnil Handlovú.

Komárno prežíva turbulentnú sezónu, v ktorej dopláca na zlý začiatok. V mužstve sa udiali viaceré hráčske i trénerské výmeny, nevyhli sa mu ani početné zranenia.

Na lavičke sa vystriedali Aleksandar Vržina a Dušan Kasum, z mužstva sa porúčala dvojica Svetozar Stamenkovič, Nenad Miloševič.

Novým trénerom sa pred časom stal József Molnár, prišli aj noví hráči Johnny Baldwin, Igor Tratnik, Nebojsa Dukič a Jorden Duffy.

Či odíde aj niekto iný, zatiaľ neviem povedať. Našich hráčov, o ktorých by bol záujem, za určitých okolností môžeme uvoľniť. Mužstvo opustil Tratnik, ale s ním sme mali inú dohodu. Chce byť pilot, v Slovinsku ho čakajú skúšky. Z hráčov, ktorí stabilne u nás hrávajú, nateraz odišiel len Bowman,“ opisuje situáciu v klube manažér Komárna Jozef Paulik.

O Bowmanovom odchode z Komárna sa hovorilo už dlhší čas. Americký legionár má vysoké osobné ambície, ktoré sa rozhodol naplniť v Handlovej.

Debata okolo jeho odchodu prebiehala už dlhší čas. Nie sme na tom finančne tak dobre, aby sme mohli udržať najlepších hráčov. Čakali sme na to, kto bude mať záujem a za akých okolností. Napokon sa on sám rozhodol pre Handlovú,“ pokračuje Paulik.

Prestupy v rámci SBL sú zahalené rúškom tajomstva. Fanúšik sa takmer nikdy nedozvie výšku odstupného či detaily finančného vyrovnania. Zostane to tak aj v tomto prípade.

Bola to seriózna dohoda medzi Komárnom, Handlovou a Bowmanom. Viac k tomu nepoviem,“ tají podmienky prestupu šéf MBK.

Miles Bowman (33), MBK Rieker COM-therm Komárno (Foto: Ladislav Szibilla)

Budúcnosť je Tomič

Na internete sa ihneď objavili názory fanúšikov Komárna, podľa ktorých klub uvoľnením najlepšieho hráča už zabalil sezónu a nebude bojovať o účasť v play-off. Paulik to popiera.

Vo vedení či v tíme nie je nikto, kto by sa dopredu vzdával. Dohráme sezónu s kádrom, ktorý máme k dispozícii. Urobíme všetko pre to, aby sme do play-off postúpili. Ak sa tak nestane, nebude to kvôli odchodu Bowmana. Na začiatku sezóny a v jej priebehu sa urobili zlé rozhodnutia pri výbere hráčov a iných veciach. Aj fanúšikovia vedia, že boli zápasy, v ktorých sme ledva vedeli nastúpiť,“ zdôrazňuje Paulik.

Komárno patrí medzi najúspešnejšie kluby uplynulých sezón. Pravidelne sa umiestňovalo na najvyšších priečkach a bojovalo o cenné kovy. Teraz v klube riešia iné problémy.

Chceme zachrániť basketbal pre budúcu sezónu. Urobíme maximum pre to, aby sa finančné a iné problémy už u nás neopakovali. Na pozíciu športového manažéra musí zasadnúť človek, ktorý je seriózny a dodrží to, čo sľúbi. Mám na mysli Bobana Tomiča. Ku Komárnu má vzťah, žije tu aj s rodinou. Verím, že by to mohol byť práve on, ktorý svojou prácou pozdvihne úroveň basketbalu v našom meste,“ želá si Paulik.

Boban Tomič, ktorý svojho času patril medzi najlepších legionárov v lige, sa v tejto sezóne na palubovke neobjavil. Nedovolili mu to zdravotné problémy. V Komárne však zostal, keď pomáha nielen Paulikovi, ale aj koučovi Molnárovi.

„Po určitých udalostiach, ktoré sa tu odohrali, sme si s Bobanom sadli a dohodli sme sa na spoločnom postupe. Z jeho pohľadu nemá zmysel siliť návrat na palubovky. Boban sa basketbalu rozumie, pôsobil nielen na Slovensku, ale aj v Olimpiji Ľubľana či v Krka Nove Mesto. Naďalej bude pôsobiť v našom klube ako funkcionár,“ vysvetľuje Paulik.

Komárno má zhodnú bilanciu ako Spišská Nová Ves 7 výhier, 18 prehier. Medzi týmito dvoma mužstvami sa s najväčšiu pravdepodobnosťou rozhodne, kto získa poslednú ôsmu miestenku do play-off. Z toho pohľadu bude dôležitý výsledok dnešného vzájomného stretnutia na Spiši.

„Mali by sme nastúpiť v plnej sile. Nič nevzdávame, pôjdeme za výhrou,“ burcuje Paulik.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SNV SNV 113:87
01.05.2021
SVT SVT
LEV LEV 82:56
01.05.2021
INT INT
SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 15.05.2021 SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%