LeBron James ho nazval mladým kráľom, v NBA rastie nová superhviezda

Publikované: 24.02.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: TASR/AP

Jayson Tatum (0), BOS Celtics (NBA, USA) (Foto: TASR/AP)

V Bostone verili, že cez leto udržia Kyrieho Irvinga a podarí sa im prilákať Anthonyho Davisa. Ten už skôr povedal, že okrem Lakers by si vedel predstaviť dlhodobý podpis aj so Celtics.

V slávnom klube sa im napokon nepodarilo ani jedno ani druhé. Irving odišiel do Brooklynu a Davis prestúpil vo veľkom „trejde“ do Lakers. Celtics však nezúfali, podpísali zmluvu s Kembom Walkerom a verili hráčom, ktorí to v predminulej sezóne dotiahli do finále konferencie. Neľutovali ani to, že do Philadelphie odišiel skúsený veterán Al Horford.

Výkonmi ukazujú hráči slávneho klubu, že sa až tak neoslabili. Momentálne sú na treťom mieste Východnej konferencie, keď sa majú šancu posunúť ešte vyššie. Ďalší krok v napredovaní spravil Jaylen Brown či Gordon Hayward, ktorý sa konečne približuje k niekdajším hviezdnym výkonom z čias Utahu, kde hrával pred hrôzostrašným zranením nohy.

Fantastický výkon v Staples Centre

Boston hrá výborne ako tím, ale najväčším zlepšením prechádza jeho mladá hviezda Jayson Tatum. Meno niekdajšej trojky draftu sa viackrát spomínalo pri možných výmenách, ale vždy to boli len špekulácie. V Bostone dobre vedeli, prečo nechcú vymieňať rodáka zo St. Louis.

Aj napriek tomu, že minulá sezóna nebola taká dobrá, ako sa od mladíka čakalo. Zabúda sa však, že Tatum len teraz oslávi 22. narodeniny a zdá sa, že ukazuje naplno svoj potenciál. Kto sledoval nedeľňajší zápas proti Los Angeles Lakers, musel vidieť nárast výkonnosti lídra Bostonu.

Mladý krídelník je prototypom moderného basketbalistu. Má 203 centimetrov, má výbornú streľbu za dva, tri body a výrazne zlepšil aj obranu, čo bolo vidieť v samotnom dueli, keď vedel brániť nielen LeBrona Jamesa, ale aj vyššieho a fyzickejšieho Anthonyho Davisa. LA síce nakoniec vyhralo o dva body, ale 41 bodov Tatuma bolo znakom jeho statusu. Neskôr ho pochválil v poste na instagrame aj samotný James, kde ho označil za mladého kráľa.

Posledných šesť týždňov hrá mladý krídelník skvele. Priemerne dáva 27,6 bodov, pridá 7,1 dosokov a vyše tri asistencie. Všetko pri 50% percentnej úspešnosti streľby a takmer 45% spoza oblúka!

„Jayson sa dostal na úroveň superhviezd. Musíme spraviť všetko preto, aby naplnil svoj potenciál,“ povedal na adresu spoluhráča Jaylen Brown.

Veria, že je X faktorom

V Bostone veria, že výkony Tatuma by mohli byť potrebným X faktorom pri boji o finále NBA. Východnej konferencii vládne suverénne Milwaukee, ale aj odborníci vravia, že v play-off nemusí byť tím okolo Giannisa Antetokounmpa neprekonateľný.

Znova sa ukázala prozreteľnosť generálneho manažéra Celtics Dannyho Ainga, ktorý je známy tým, že mu nerobí problém vymeniť hocikoho. Príkladom bolo, ako „trejdol“ do Clevelandu Isaiaha Thomasa po životnej sezóne. Krok sa nakoniec ukázal ako obozretný, keďže kariéra rozohrávača šla postupne do zabudnutia. Pri Tatumovi však odmietol všetky otázky ohľadom jeho výmeny. Vydržal a zdá sa, že spravil geniálny krok. Šikovný krídelník má šancu sa zaradiť medzi desiatich najlepších hráčov súčasnej NBA.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 27.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
SKP SKP 03.10.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK