Košičanky mali na dosah senzáciu. S Ružomberkom prehrali o jediný bod

Publikované: 23.02.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: Rudo Maškurica

MBK Ružomberok vs. YOUNG ANGELS Košice (Foto: Rudo Maškurica)

Basketbalistkám Young Angels Košice sa takmer podaril husársky kúsok. Na palubovke úradujúceho majstra MBK Ružomberok viedli zverenky trénerky Zuzany Žirkovej v tretej štvrtine už o 15 bodov. O víťazstvo napokon Košičanky prišli v záverečných sekundách.

Domácej Olhe Yatskovetsovej sa podarilo premeniť oba trestné hody, ktoré boli nariadené po faule len jedinú desatinu sekundy pred záverečným hvizdom, a Ružomberok zvíťazil nad Košicami 73:72. Skvelými individuálnymi výkonmi sa v košickom drese prezentovali Flukerová s 18 bodmi a 15 doskokmi a Bojovičová zaznamenala 11 bodov a rovnaký počet asistencií. Do konca základnej časti ešte odohrajú košické basketbalistky tri zápasy na súperových palubovkách. Doma sa predstavia až v semifinále play-off v druhej polovici marca.

Pachuť zo smolného záveru

Na palubovke favorita boli košické basketbalistky od začiatku domácim hráčkam vyrovnaným súperom.

„Bola radosť pozerať najmä na to, čo sme predvádzali v prvej polovici tretej štvrtiny. Z môjho pohľadu ak už máme v Ružomberku alebo v Piešťanoch vyhrať, tak nech je to radšej v play-off. Pravdupovediac, po skončení zápasu ma ale prehra mrzela, pretože sme si ju privodili prakticky sami. Všetko dobré, čo sme v priebehu 35 minút vybudovali, sme v posledných dvoch pochovali. Myslím si, že pre všetkých by bol obrovský šok, ak by sme po týždni, odkedy sa k nám pripojila Bojovičová, pomýšľali na víťazstvo nad doposiaľ neporazeným tímom,“ povedal generálny manažér Young Angels Košice Daniel Jendrichovský.

V posledných sekundách ešte Košičanky viedli a umne kúskovali hru. Domáce však využili zaváhanie pri rozohrávke a Yatskovetsová, ktorá bola faulovaná iba desatinu sekundy pred koncom riadneho hracieho času, premenila oba trestné hody. Ešte 0,1 sekundy pred koncom Košice viedli, ale faulovali. (zdroj: basket.sk)

My sme si to prehrali zlými rozhodnutiami v závere, ale hlavne sme sa prestali hýbať, akoby sme sa zľakli víťazstva. Ružomberok bojoval do poslednej sekundy a získal šťastné víťazstvo. Pred našimi dievčatami klobúk dole. Pozitívne je, že s Ružomberkom momentálne môžeme hrať vyrovnanú partiu. Teší ma, že sme sa konečne triafali za tri body, pretože dať Ružomberku deväť trojok na ich palubovke sa nám často nepodarilo ani v časoch najväčšej slávy Good Angels. Samozrejme, malá pachuť zo smolného záveru na našej strane určite je,“ uviedol Jendrichovský.

Majú dve najlepšie hráčky v lige

Miljana Bojovičová spolu s Channon Flukerovou vytvorili za krátky čas skvelé duo, ktoré by mohlo Košičankám priniesť úspech.

Zatiaľ čo Flukerová rolovala pod kôš, Bojovičová ju zásobovala loptami. Momentálne máme na pozícii jedna aj päť najlepšie hráčky v lige. Obom ale v závere zápasu dochádzali sily, čo sa prejavilo najmä na Channon, ktorá už nechodila často pod kôš, ale strieľala z nepripravených pozícií, čo pri jej parametroch nie je najideálnejšie riešenie. Myslím si, že sme ale minimálne donútili Ružomberok aj Piešťany zamyslieť sa nad prípadným doplnením kádra, pretože nás aj na základe posledného výsledku musia brať vážne.“

Košičanky sa na domácej palubovke predstavia najbližšie až v play-off. Vonku ich ešte čakajú duely s Banskou Bystricou, Piešťanmi a Dubčekom Bratislava.

„Na jednej strane ma to mrzí kvôli našim fanúšikom, ale verím, že sme im dali dostatočnú pozvánku na play-off. Doma bude naša sila ešte väčšia, čo sme v tejto sezóne už ukázali v jednom zápase s Ružomberkom a dvoma s Piešťanmi, ktoré sme odohrali veľmi dobre. Myslím si, že záver sezóny bude ešte veľmi zaujímavý.“

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.