Hrozný úvod či fantastický Brodziansky, prečítajte si päť poznatkov z duelu s Luxemburskom

Publikované: 20.02.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko vs. Luxembursko, Vladimír Brodziansky (10) (Foto: Vladimír Dorňák)

Slovenskí basketbalisti nakoniec tesne vydreli víťazstvo nad Luxemburskom, keď sa trápili až do posledných minút. Prinášame vám naše poznatky z duelu.

Hrozný úvod

Slováci vyzerali prvých päť minút nekoncentrovane. Akokeby nevedeli, čo majú hrať. Púšťali outsidera ľahko pod kôš a nestačili mu ani rýchlostne. Výsledok bol v úvode hrozivý, keď prehrávali zverenci Žana Tabaka 5:18.

Deravá polčasová obrana

Polčas skončil 40:38, keď sa takmer nebránilo. Defenzíva nášho tímu miestami neexistovala. Svedčili o tom aj štatistiky, keď mali hostia 52 percentnú streľbu a dokonca 67% za dva body, keď premenili 12 z 18 pokusov! Pritom na body ani nepotrebovali trestné hody, ktoré hádzali len tri a druhé pokusy, keď mali jediný útočný doskok! Pri silnejšom súperovi sa podobné výpadky v obrane veľmi rýchlo vypomstia a už sa bude výsledok len ťažko otáčať.

Doskok a fauly

Luxemburčania priviezli tím s priemerom pod 200 centimetrov a aj tak slovenský tím preskákali. Vyhrali na doskoky 40:32, keď ich preskákal najmä Clancy Rugg s dvadsiatimi doskokmi. Na našej strane prakticky neexistoval útočný doskok, ktorý je veľmi dôležitý. Slovenskí hráči si pripísali jediný! Aj 23 faulov na slovenskej strane bolo z hľadiska kvality súpera dosť. Najmä rozohrávači mali problémy. Mário Ihring aj so Šimonom Krajčovičom mali už v 28 minúte po štyri fauly, rozohrávač Interu Bratislava sa nakoniec vyfauloval.

Skvelý Brodziansky

Vladimír Brodziansky znova ukázal, že v našom mužskom basketbale momentálne nemá konkurenciu. Má skvelý cit na hru pod košom, vie sa presadiť z ľavej, pravej strany a vie si vypýtať fauly. Takmer vždy, keď sa dostal tím do úzkych, tak hľadal krídelníka Obradoira. Luxemburčania na ňom často viseli dvaja a absolútne si s ním nevedeli rady. Rodák z Prievidze dominoval na oboch stranách ihriska. Dal 25 bodov s výbornou streľbou a nepotreboval ani pokusy za tri body, k tomu premenil sedem z ôsmich trestných hodov a predviedol kľúčový blok v závere duelu.

„Clutch“ Körner a ofenzíva Ihringa

Podobne ako v zápase s Cyprom cez leto sa ukázali skúsenosti Richarda Körnera. Slováci pokazili záver, keď vyhrávali 64:54, ale po zlých rozhodnutiach dostali dve trojky a zbytočne si zdramatizovali koniec. Vtedy zobral na seba zodpovednosť košický rodák. Najprv dal dvojku a pridal aj trojku, čím upokojil spoluhráčov. Celkovo dal 15 bodov, pridal 7 doskokov a tri asistencie. Smerom do ofenzívy hral dobre aj Mário Ihring. Desať bodov, osem asistencií, šesť doskokov pri jedinej strate je slušná vizitka.

Slovensko vs. Luxembursko, Richard Körner (11) (Foto: Vladimír Dorňák)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.