Hrozný úvod či fantastický Brodziansky, prečítajte si päť poznatkov z duelu s Luxemburskom

Publikované: 20.02.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: Vladimír Dorňák

Slovensko vs. Luxembursko, Vladimír Brodziansky (10) (Foto: Vladimír Dorňák)

Slovenskí basketbalisti nakoniec tesne vydreli víťazstvo nad Luxemburskom, keď sa trápili až do posledných minút. Prinášame vám naše poznatky z duelu.

Hrozný úvod

Slováci vyzerali prvých päť minút nekoncentrovane. Akokeby nevedeli, čo majú hrať. Púšťali outsidera ľahko pod kôš a nestačili mu ani rýchlostne. Výsledok bol v úvode hrozivý, keď prehrávali zverenci Žana Tabaka 5:18.

Deravá polčasová obrana

Polčas skončil 40:38, keď sa takmer nebránilo. Defenzíva nášho tímu miestami neexistovala. Svedčili o tom aj štatistiky, keď mali hostia 52 percentnú streľbu a dokonca 67% za dva body, keď premenili 12 z 18 pokusov! Pritom na body ani nepotrebovali trestné hody, ktoré hádzali len tri a druhé pokusy, keď mali jediný útočný doskok! Pri silnejšom súperovi sa podobné výpadky v obrane veľmi rýchlo vypomstia a už sa bude výsledok len ťažko otáčať.

Doskok a fauly

Luxemburčania priviezli tím s priemerom pod 200 centimetrov a aj tak slovenský tím preskákali. Vyhrali na doskoky 40:32, keď ich preskákal najmä Clancy Rugg s dvadsiatimi doskokmi. Na našej strane prakticky neexistoval útočný doskok, ktorý je veľmi dôležitý. Slovenskí hráči si pripísali jediný! Aj 23 faulov na slovenskej strane bolo z hľadiska kvality súpera dosť. Najmä rozohrávači mali problémy. Mário Ihring aj so Šimonom Krajčovičom mali už v 28 minúte po štyri fauly, rozohrávač Interu Bratislava sa nakoniec vyfauloval.

Skvelý Brodziansky

Vladimír Brodziansky znova ukázal, že v našom mužskom basketbale momentálne nemá konkurenciu. Má skvelý cit na hru pod košom, vie sa presadiť z ľavej, pravej strany a vie si vypýtať fauly. Takmer vždy, keď sa dostal tím do úzkych, tak hľadal krídelníka Obradoira. Luxemburčania na ňom často viseli dvaja a absolútne si s ním nevedeli rady. Rodák z Prievidze dominoval na oboch stranách ihriska. Dal 25 bodov s výbornou streľbou a nepotreboval ani pokusy za tri body, k tomu premenil sedem z ôsmich trestných hodov a predviedol kľúčový blok v závere duelu.

„Clutch“ Körner a ofenzíva Ihringa

Podobne ako v zápase s Cyprom cez leto sa ukázali skúsenosti Richarda Körnera. Slováci pokazili záver, keď vyhrávali 64:54, ale po zlých rozhodnutiach dostali dve trojky a zbytočne si zdramatizovali koniec. Vtedy zobral na seba zodpovednosť košický rodák. Najprv dal dvojku a pridal aj trojku, čím upokojil spoluhráčov. Celkovo dal 15 bodov, pridal 7 doskokov a tri asistencie. Smerom do ofenzívy hral dobre aj Mário Ihring. Desať bodov, osem asistencií, šesť doskokov pri jedinej strate je slušná vizitka.

Slovensko vs. Luxembursko, Richard Körner (11) (Foto: Vladimír Dorňák)
 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK