V Handlovej sa konala reklama na mládežnícky basketbal

Publikované: 16.02.2020 Autor: ŠBK Handlová Foto: ŠBK Handlová

Turnaj CEYBL2019/20 v Handlovej (Foto: ŠBK Handlová)

Medaily našli majiteľov, ceny pre najlepších hráčov sú odovzdané, turnaj ukončený a aj podľa hodnotenia Martin Šorfa sa v Handlovej odohral mimoriadne vyrovnaný turnaj. Poďme sa pozrieť na to, ako aj za účasti tímu ŠBK Handlová prebiehal.

Turnaj v Handlovej

V dňoch 07. – 09. 02 sme boli svedkami turnaja, ktorý sa organizoval v priestoroch Športovej haly Handlová. V rámci CEYBL mal tretiu zastávku a bola to druhá účasť ŠBK Handlová. V Handlovej sa predstavili dva tímy z Českej republiky, tri tímy z Poľska a spomínaný domáci tím, ktorý hájil slovenské farby. Otvárací duel medzi Handlovou a Zgorzelcom prilákal do haly 800 divákov a aj napriek prehre môžeme otvorene hovoriť o dobrom začiatku.

O tom, že bol turnaj mimoriadne vyrovnaný, svedčia i výsledky ostatných mužstiev, družstvá Katowíc a Zgorzelcu boli preverené nielen domácim tímom, ale aj tímami z Prahy, Litomyšle a Zielonej Góry. Katowice mali najtesnejšiu možnú prehru práve s domácim celkom a umiestnili sa na prvej priečke bez prehry. S jednou prehrou, práve s víťazom tohto turnaja, sa na striebornom mieste umiestnil Zgorzelec. Medzi tretím a piatym miestom išlo len o vzájomné výsledky a tie určili poradie na týchto miestach.

Tretí skončil minuloročný víťaz z Litomyšle, nasledoval domáci výber ŠBK Handlová a piaty bol nakoniec tím zo Zielonej Góry. Na poslednom mieste bez jednej výhry skončil síce Sokol Pražský, ale mal veľa tesných koncoviek. V Handlovej padol divácky rekord – 800 divákov na jednom stretnutí, za ktorý patrí veľká vďaka.

Výsledky ŠBK Handlová na turnaji

ŠBK Handlová – PGE Turów Zgorzelec 55:87 (7:25, 22:26, 9:23, 17:13)
Strelci Handlová: Minárik 16, Ficel 10, Máčai a Beláň po 7, Murcin 6 (Kašper 6, Oboňa 2, Ondrejka 1)

ŠBK Handlová – UKS SP 27 Katowice 65:67 (11:21, 12:13, 22:18, 20:14)
Strelci Handlová: Ficeľ a Ondrejka po 15, Máčai 13, Minárik 7, Zbiták 2 (Kašper a Beláň po 5, Oboňa 3, Németh 0)

ŠBK Handlová – ADFORS Basket Litomyšl 77:79 (22:31, 17:18, 12:17, 23:11)
Strelci Handlová: Ficel 28, Minárik 12, Beláň 11, Murcin 8, Ondrejka 6 (Zbiták, Máčai a Oboňa po 3)

ŠBK Handlová – SKM Zastal Zielona Góra 80:76 (23:19, 27:17, 18:17, 12:23)
Strelci Handlová: Ficel 25, Beláň 19, Máčai 11, Minárik 9, Ondrejka 7(Oboňa 5, Tóth 4)

ŠBK Handlová – Sokol Pražský 101:99 (33:40, 22:21, 20:17, 26:21)
Strelci Handlová: Máčai 32, Ondrejka a Beláň po 16, Ficel 15, Oboňa 3 (Minárik a Murcin po 9, Tóth 1)

Konečné poradie: 1. UKS SP 27 Katowice, 2. PGE Turów Zgorzelec, 3. ADFORS Basket Litomyšl, 4. ŠBK HANDLOVÁ, 5. SKM Zastal Zielona Góra, 6. Sokol Pražský

All-Star tím: Maciej Zabłocki (PGE Turów Zgorzelec), Kacper Holyš (SKM Zastal Zielona Góra 2004), Samuel Murcin (ŠBK Handlová), Filip Suchomel (ADFORS Basket Litomyšl), Petr Šťovíček (Sokol Pražský)

Turnaj CEYBL 2019/20 v Handlovej (Foto: ŠBK Handlová)

Ján Beránek, hlavný organizátor: "Som veľmi rád, že v minulej sezóne sme dostali právo opäť organizovať jeden obrovský turnaj európskeho charakteru, a to na území nášho malého mesta. Diváci a fanúšikovia mládežníckeho basketbalu mali počas troch dní možnosť vidieť naozaj prvotriedny európsky basketbal vysokej kvality. Dovolím si tvrdiť, že na našej palubovke zazreli budúcich euroligových hráčov, naozaj skvelý turnaj tak pre diváka, ako aj pre Handlovú. Je to fantastická reklama pre basketbal na Slovensku. Tí, ktorí boli na zápasoch, mohli vidieť, že ten prvý z nich nám veľmi nevyšiel, mali sme zviazané ruky, keďže bolo v hľadisku okolo osem stoviek divákov a chlapci na taký záujem neboli pripravení. Ďalšie štyri zápasy sa rozhodovali vždy doslova v poslednej sekunde, takže dvakrát sa usmialo šťastie na nás, dvakrát, bohužiaľ, nie, ale naozaj sme dokázali konkurovať silným tímom z obrovských akadémií, akými sú Katowice. Tie majú neopísateľné podmienky, odlišné od tých našich. Diváci v Handlovej nám opäť ukázali, že sme basketbalové mesto. Všetky tímy boli spokojné s ubytovaním aj so stravou, doslova boli nadšené, aká atmosféra býva na mládežníckom basketbale v Handlovej. Touto cestou sa chcem poďakovať naozaj všetkým, ktorí prišli počas troch dní na turnaj, každému jednému Handlovčanovi, ktorý meral cestu do športovej haly, podporil našich mladých chlapcov, v neposlednom rade aj vedeniu mesta Handlová za obrovskú podporu pri organizácii.“

Martin Šorf, riaditeľ CEYBL: "Turnaj v Handlovej absolútne potvrdil vysoké očakávania, ktoré som pred jeho začiatkom na základe minuloročnej skúsenosti mal. Dokonca by som povedal, že divácky záujem bol ešte o kúsok väčší ako vlani. Každopádne sme boli svedkami nového diváckeho rekordu v tejto sezóne, pretože na žiadny iný turnaj súťaže CEYBL nezavítalo zatiaľ toľko návštevníkov a myslím si , že ani nezavíta (úsmev). Na zápasoch domáceho tímu bola naozaj veľmi búrlivá atmosféra, pre všetky tímy a hráčov bolo výbornou skúsenosťou a zážitkom si v takomto prostredí zahrať. Niekoľko desiatok nadšencov sa po tri dni staralo o hladký priebeh turnaja, v celej hale bolo cítiť príjemnú priateľskú atmosféru. Zo svojej pozície som maximálne spokojný s priebehom celého turnaja a veľmi kladné referencie mám aj od zúčastnených tímov. Verím, že miestnemu klubu a ľuďom v ňom vydrží to nadšenie, ktoré majú a že budú môcť divákom v Handlovej ponúknuť ďalšie podobné zážitky.“

 
ŠBK Handlová Autorské práva sbkhandlova.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu sbkhandlova.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.