Young Angels s hviezdnou posilou. Bojovičová bude hrať bez nároku na honorár

Publikované: 16.02.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: Jakub Ruman, Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košice, Miljana Bojovič (22) a trénerka Zuzana Žirková (Foto: Jakub Ruman)

Basketbalistky Young Angels Košice obsadili na Slovenskom pohári tretiu priečku. V semifinále nestačili zverenky trénerky Zuzany Žirkovej na Piešťany, ktorým podľahli 54:66 a v boji o bronz zdolali bratislavský Dubček 92:60.

Košičankám v oboch dueloch pomohla aj nová posila, ktorá v metropole východu v minulosti zanechala asi najvýraznejšiu stopu zo všetkých legionárok. Srbská reprezentantka Miljana Bojovičová patrila v dobe, keď Košičanky postúpili do Final Eight v Eurolige, k hlavným pilierom tímu.

S generálnym manažérom Young Angels Danielom Jendrichovským sa dohodli na pôsobení do konca aktuálnej sezóny bez nároku na honorár.

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košice, Miljana Bojovič (22) (Foto: Jakub Ruman)

Rozhodil ich šokujúci príchod Bojovičovej

Košičanky na Slovenskom pohári v semifinále proti Piešťanským Čajkám nepodali ideálny výkon. „Ani jedna hráčka nezahrala svoj optimálny výkon a už vôbec nie nadštandardný, ktorý je potrebný, ak chcete poraziť Piešťany. Súper hral veľmi dobre a darilo sa im najmä strelecky. Naše mladé hráčky trochu rozhodil pomerne šokujúci príchod Miljany Bojovičovej, čo by sa im aj napriek mladému veku nemalo stávať,“ povedal Daniel Jendrichovský.

Ani v boji o bronz nedokázali košické basketbalistky aj napriek víťazstvu odohrať na vysokej úrovni celých štyridsať minút. „Po výbornej prvej štvrtine sme sa v druhej desaťminútovke úplne stratili. Vyzeralo to miestami, akoby hrali mladšie žiačky. Víťazstvo o 32 bodov síce vyzerá pekne, ale dostať 60 bodov od Dubčeka, to si za klobúk rozhodne dať nemôžeme,“ skonštatoval Jendrichovský.

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košice, Miljana Bojovič (22) (Foto: Jakub Ruman)

Odišla pre nezhody s trénerom

Viac ako výkony Košičaniek na Slovenskom pohári zarezonoval nečakaný príchod hviezdnej srbskej reprezentantky Miljany Bojovičovej, ktorá si po rokoch obliekla žlto-modrý dres.

V aktuálnej sezóne hrala v poľských Polkowiciach pod vedením slovenského trénera Maroša Kováčika. „Stále je to pre mňa šok, z ktorého mám, priznám sa, obrovskú radosť. Minulý týždeň absolvovala Bojovičová olympijskú kvalifikáciu, v rámci ktorej postúpila so Srbskom na OH v Tokiu. Vo svojom doterajšom klube mala spolu s ďalšími spoluhráčkami veľké nezhody s trénerom a preto z tímu odišli,“ uviedol Jendrichovský a dodal:

„Volal mi jej manžel, ktorý je zároveň jej agentom, či si viem predstaviť, že u nás dohrá sezónu bez nároku na honorár. Po športovej stránke mi to nedávalo zmysel, ale z ľudského hľadiska to plne chápem. Bolo pre ňu dôležité prísť na miesto, kde sa cíti doma a bude sa môcť naplno venovať svojej desaťmesačnej dcérke a zároveň sa pripravovať na olympiádu. Momentálne si iné miesto ako Košice nevedela predstaviť. Hneď vo svojom prvom zápase proti Piešťanom ukázala, že je to hráčka z inej dimenzie.“

YOUNG ANGELS Košice (Foto: Laco Duračka)

Zdvihne ich o niekoľko úrovní nahor

Na zohranie sa s tímom bude Bojovičová potrebovať trochu času. „Naša hra nemá ešte zďaleka fazónu, na ktorú je zvyknutá. Pre nás je to však hráčka, ktorá nás môže dvihnúť o niekoľko úrovní nahor. Reálne nás posúva do pozície veľmi nepríjemného súpera pre Ružomberok aj Piešťany.“

V Košiciach si bude môcť srbská rozohrávačka zaspomínať na slávne časy, kedy ešte pod hlavičkou Good Angels dokráčala s tímom na záverečný turnaj Euroligy. „Chvíľu si bude musieť zvykať na to, že už sa voláme Young Angels. Ja sa strašne teším, že sa vrátila domov a budeme mať v tíme jednu z najlepších rozohrávačiek v Európe. Trochu nám dvihne vekový priemer, aj keď má len 33 rokov. Najväčší šok je pre mňa, že v olympijskom bulletine bude uvedené vedľa jej mena ako pôsobisko Young Angels Košice,“ povedal Jendrichovský.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.