Ružomberok má prvú trofej v sezóne, tretie miesto pre Young Angels Košice

Publikované: 15.02.2020 Autor: Basket.sk, TASR Foto: TASR

MBK Ružomberok, víťaz SP 2020 (Foto: TASR)

Basketbalistky MBK Ružomberok rovnako ako vlani vyhrali Slovenský pohár. V repríze minuloročného finále zvíťazili nad Piešťanskými Čajkami 67:59.

Zverenkyne trénera Juraja Suja získali tretíkrát v histórii klubu trofej pre víťaza. Cenu pre najužitočnejšiu hráčku finále získala rozohrávačka MBK Ružomberok Nikola Dudášová.

Budiš Slovenský pohár 2020

FINÁLE

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 67:59 (26:30)
Ružomberok: Dudášová 20, Mištinová 16, Turudičová 14, Jackovecová 6, Moravčíková 0 (Stašová 11, Havranová 0)
Piešťany: Januaryová 17, Hamilton-Carterová 10, Hašková a Tetemondová po 7, Deptová 4 (Páleniková 7, Lubinová 5, Tadičová 2)
TH: 17/13 – 19/14, fauly: 22 –19, trojky: 8 – 5, rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Obertová, štvrtiny: 17:16, 9:14, 18:15, 23:14, 500 divákov.
ŠTATISTIKY

Finálový súboj otvorili lepšie hráčky Piešťan, s vysokou úspešnosťou streľby viedli po necelých štyroch minútach 10:4. Ružomberčanky sa pozviechali, postupne zlepšili svoj herný prejav a úspešne ukrajovali z manka. Už v prvej štvrtine to bola hlavne taktická bitka, „Ruži“ sa podarilo deviatimi bodmi v rade otočiť vývoj duelu. Po prvej štvrtine Liptáčky viedli 17:16. V druhej časti pokračoval z oboch strán bojovný basketbal, nepadal veľký počet bodov. O čosi lepšiu hru predvádzali Čajky, po dobrej koncovke si vypracovali polčasové vedenie 30:26.

Po prestávke sa Piešťanom podarilo síce odskočiť na najvyššie vedenie v zápase – 33:26, ale pre Ružomberok bol tento nepriaznivý vývoj potrebným budíčkom. Slovenské duo Dudášová, Mištinová sa postaralo o to, že po dlhšom čase bol stav vyrovnaný.

Na strane Čajok však ťahala družstvo Januaryová, s jej pomocou vyhrávali Piešťany po 30 minútach najtesnejším možným rozdielom – 45:44. Ružomberok v štvrtej štvrtine zabral na oboch stranách palubovky, úsekom 15:0 definitívne zlomil odpor súpera. Čajky sa nezmohli už na žiaden odpor, prvé body totiž zaznamenali až v siedmej minúte. „Ruža“ si už bezpečne kontrolovala záver a cestu za obhajobou trofeje.