Publikované: 14.02.2020 Autor: TASR Foto: TASR/AP

Zion Williamson (1), NO Pelicans (NBA, USA) (Foto: TASR/AP)

Basketbalisti Bostonu zvíťazili v zápase zámorskej NBA doma nad Los Angeles Clippers 141:133 po dvojnásobnom predĺžení.

Domácich potiahol k triumfu Jayson Tatum s 39 bodmi. Celtics doma ťahajú sériu siedmich víťazných duelov. Boston celkovo vyhral z uplynulých deviatich duelov osem, no proti Clippers sa poriadne nadrel. V záverečnej minúte prvého predĺženia prehrával, mal ale výborného Tatuma.

„Som len šťastný, že sme zvíťazili. Cítim spokojnosť. Bolo by to naozaj ťažké, ak by sme po takomto tímovom výkone prišli o víťazstvo,“ citovala Tatuma agentúra AP. V domácom drese prispel k výhre Marcus Smart 31 bodmi a Gordon Hayward 21 bodmi.

V druhom zápase programu zvíťazila Oklahoma City na palubovke New Orleans 123:118. Domáci nováčik Zion Williamson síce zaťažil konto hostí 32 bodmi, ale boli to veteráni Danilo Gallinari a Chris Paul, ktorí zariadili triumf Thunder.

Gallinari dal 29 bodov, 11 z nich v štvrtej štvrtine. Paul prispel 14 bodmi a 12 asistenciami. „Zdalo sa nám, že hráme výborne. Bol to ale Gallo, kto dnes urobil zápas. Bol skutočný zabijak,“ povedal Paul.

NBA

BOSTON CELTICS – LOS ANGELES CLIPPERS 141:133 pp (30:32, 30:26, 31:29, 23:27 – 13:13, 14:6)
Najviac bodov: Tatum 39, Smart 31, Hayward 21 (13 doskokov) – L. Williams 35, Leonard 26 (11 doskokov), Harrell 24 (13 doskokov)

NEW ORLEANS PELICANS – OKLAHOMA CITY THUNDER 118:123 (30:29, 28:37, 35:32, 25:25)
Najviac bodov: Williamson 32, Redick 24, Ball 16 – Gallinari 29, Schröder 22, Gilgeous-Alexander 17

TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.