Hašková si v Ružomberku zamilovala lávový koláčik, cez víkend sa teší na atmosféru v „neznámej“ Prievidzi

Publikované: 12.02.2020 Autor: Karolína Vrabcová Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. Dubček Bratislava, Alexandra Hašková (8) (Foto: Laco Duračka)

Slovenský basketbal čaká skvelý víkend. V prievidzskej Niké aréne si v piatok a v sobotu môžu fanúšikovia vychutnať vyvrcholenie Budiš Slovenského pohára ako v ženskej, tak i v mužskej časti. Zuby si naň aj tento rok brúsia Piešťanské Čajky. Zverenky trénera Richarda Kucsu však dobre vedia, že ak chcú uspieť, musia zdolať aj najväčšieho rivala – MBK Ružomberok. Tohto súpera však v tejto sezóne ešte nepokorili, hoci v poslednom meraní síl mali k tomu blízko. K prelomeniu tejto „smoly“ by rada v Prievidzi prispela aj Alexandra Hašková.

V Piešťanoch sa prípravy na Slovenský pohár naplno rozbehli až tento týždeň. „Poctivo sa pripravujeme na piatkový zápas, kedy sa prvýkrát stretneme s Košicami po obmene kádra. Nechceme preto nič podceniť a tréningový proces je tomu uspôsobený,“ hlásila nám Hašková. Len pripomeňme, že Čajky sa postavia Košiciam v piatok o 15.30 h v spomínanej prievidzskej Niké aréne v rámci druhého semifinále ženského turnaja. Prvý duel zo záverečnej štvorky pripravia o 13.00 h MBK Ružomberok a Dubček Bratislava.

Čajky mali k dispozícii na prípravu aj minulý týždeň, keďže extraliga bola pre reprezentačnú prestávku prerušená. Viaceré basketbalistky však mali povinnosti v národnom tíme. Slovenské družstvo sa takisto stretlo v Ružomberku napriek tomu, že ich nečakala žiadna medzinárodná konfrontácia. Tréner Juraj Suja však chcel pracovať na veciach do budúcnosti. V pôvodnej nominácii figurovala z Piešťan len Terézia Páleníková, no keďže z nej pre rôzne dôvody vypadli štyri hráčky, Suja si do kempu pozval aj Alexandru Haškovú. „Pozvánka ma samozrejme potešila. Pre mňa je vždy veľkou cťou reprezentovať. Je príjemné vedieť, že patríte medzi výber Slovenska,“ reagovala 23-ročná rodáčka z Bratislavy.

Alexandra Hašková (8), Piešťanská Čajky (Foto: Laco Duračka)

Užili si kulinárstvo i basketbalové tréningy

Čo všetko stihla Hašková v Ružomberku zažiť? „Nakoľko sme počas tohto kempu nehrali žiadny kvalifikačný zápas a celkovo išlo viac o zohratie a utuženie kolektívu, tak to bolo oproti minulým kempom voľnejšie. Samozrejme však išlo o doladenie chýb a tak som sa snažila zobrať si čo najviac z jednotlivých tréningov. Bola som rada, že som sa mohla stretnúť s dievčatami v takých príjemných podmienkach, aké nám tam vytvorili.

Napriek novým basketbalovým skúsenostiam získala Hašková aj iné zážitky. „Mali sme tam dosť veľa kulinárskych zážitkov,“ priznáva s úsmevom 184 cm vysoká basketbalistka. „Musím takto spomenúť penzión Sidorovo a pána kuchára, ktorý nás neuveriteľne rozmaznával.“ Čím si šéfkuchár získal srdcia slovenských hráčok? „Bolo toho viac, na čom sme si pochutili, teda lepšie povedané na všetkom. Ale taký môj osobný favorit je dezertík, čo sme mali, a to lávový koláčik.

Alexandra Hašková (8), Piešťanská Čajky (Foto: Laco Duračka)

Chcú bojovať o prvenstvo, ale idú krok po kroku

Alexandra Hašková si nemohla pre reprezentačné povinnosti užiť toľko voľna ako jej spoluhráčky. „Mrzelo ma, že som sa nemohla venovať dôkladnejšie príprave v klube, ale boli sme viaceré povolané reprezentovať, takže družstvo aj tak nebolo kompletné a preto sa hlavná taktická príprava odohráva teraz v priebehu tohto týždňa,“ vysvetlila nám stabilná súčasť kádra Čajok s priemermi 6,75 bodu, 1,31 asistencie a 3,94 doskoku na zápas.

Tak, ako od začiatku sezóny, aj teraz majú v Piešťanoch najvyššie ambície. Radi by cez víkend získali prvú trofej v ročníku. „Rozhodne chceme zabojovať o prvenstvo, ale berieme to krok po kroku a preto je v prvom rade našim cieľom uspieť v piatkovom semifinále,“ krotí očakávania Alexandra Hašková.

Alexandra Hašková (8) a tréner Richard Kucsa, Piešťanská Čajky (Foto: Laco Duračka)

Zvedavá je najmä na atmosféru v Prievidzi

Ak pôjde všetko podľa očakávaní a vo finále Slovenského pohára sa stretnú opäť Ružomberok a Piešťany, tak nás čaká druhý duel týchto dvoch tímov za posledný mesiac. Naposledy si obe družstvá merali sily 25. januára v ružomberskej Koniarni v rámci 15. kola najvyššej ženskej súťaže. Aj keď si Čajky v záverečnej štvrtine vybudovali sľubný náskok, Ružomberčanky napokon uspeli 57:56. „Ružomberok ako súpera už celkom dobre poznáme, takže tento zápas nám o jeho hráčkach nejaké veľké množstvo nových poznatkov neposkytol. Skôr sme sa z neho mohli poučiť na vlastných chybách, čo nám hádam bude nápomocné pri ďalšom stretnutí,“ myslí si Alexandra Hašková.

V súvislosti s Piešťanmi sa v poslednom období veľa hovorilo o Terézii Páleníkovej, ktorá do klubu prišla z Poľska po doliečení zdravotných problémov. „Ja sa z príchodu Terezky veľmi teším. Je prínosom nielen na palubovke, ale aj mimo nej. Myslím si, že nám skvele zapadla do kolektívu a tešíme sa, že takáto kvalitná hráčka posilnila našu rotáciu,“ povedala Hašková o novej spoluhráčke.

Pre viaceré basketbalistky bude mať Slovenský pohár špeciálnu príchuť. Zahrajú si totiž premiérovo na palubovke prievidzskej Niké arény. A na atmosféru v nej je zvedavá aj Alexandra Hašková. „Neviem či sa na to teším, ale skôr som zvedavá na to, ako sa bude hrať v Prievidzi, keďže je to pre mňa úplne neznáma hala. Očakávam a verím, že každá z nás dá zo seba maximum pre dosiahnutie nášho cieľa a podarí sa nám uspieť.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 75:72
21.10.2020
INT INT
HAN HAN 74:73
21.10.2020
LUC LUC
SVT SVT 94:74
21.10.2020
LEV LEV
SNV SNV 80:50
24.10.2020
INT INT
SVT SVT 84:94
24.10.2020
LUC LUC
PDA PDA 76:75
24.10.2020
LEV LEV
LUC LUC 28.10.2020 PDA PDA
HAN HAN 28.10.2020 SNV SNV
LEV LEV 28.10.2020 INT INT
SNV SNV 31.10.2020 LEV LEV
INT INT 31.10.2020 LUC LUC
SVT SVT 31.10.2020 HAN HAN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 6/1 85,71%
2 BKM Lučenec 5/2 71,43%
3 Patrioti Levice 3/4 42,86%
4 Iskra Svit 3/4 42,86%
5 BC Prievidza 3/4 42,86%
6 MBK Baník Handlová 2/4 33,33%
7 Inter Bratislava 2/5 28,57%