Handlová pod vedením Bujana prehrala v Lučenci a vypadla z pohára

Publikované: 08.02.2020 Autor: Pavel Procner/mbkhandlova.eu, Basket.sk Foto: Vladimír Dorňák

BK Inter Bratislava vs. BC Prievidza, tréner Tihomir Bujan (Foto: Vladimír Dorňák)

Po zápase 26. kola sa handlovský Baník rozlúčil so srbským lodivodom Brankom Maksimovičom. Vedenie MBK okamžite začalo pracovať na obsadení uvoľnenej trénerskej stoličky.

Hornonitrania odohrali v rámci súťaže bez kouča iba jediný zápas. V uplynulú sobotu zaskakovali na poste trénera Jankovič a Mrviš, ktorým sa takmer podarilo na Spiši bodovať, z víťazstva 72:67 sa ale napokon tešili domáci.

Handlovčanov povedie Tihomir Bujan

Po týždni sa trénersky post Baníka znova obsadil. Do Handlovej prichádza 52-ročný chorvátsky kormidelník Tihomír Bujan. Rodák zo Záhrebu je slovenskej basketbalovej verejnosti dobre známy z pôsobenia v Prievidzi, kde debutoval v sezóne 2018/2019. Do metropoly hornej Nitry prišiel koncom decembra 2018, kedy naskakoval na nie príliš dobre rozbehnutý prievidzský vlak. Kormidlo prevzal po Američanovi Michaelovi Claxtonovi a jeho príchod mal nakopnúť v tom čase nelichotivé obdobie Prievidžanov. To sa mu podarilo a s BC získal vicemajstrovský ti­tul.

Po úspešnej sezóne v Prievidzi sa s vedením klubu dohodol na predĺžení kontraktu. Ten sa ale nečakane skončil v polovici januára, kedy Prievidžania podľahli v stretnutí 26. kola pod svojimi košmi žilinským “Šošonom” 68:72. K ukončeniu zmluvy prišlo aj napriek tomu, že sa Prievidza pohybovala vo vrchnej časti tabuľky.

Skúsený Chorvát je profesionálnym koučom od roku 1990 a počas svojej kariéry pôsobil prevažne v Chorvátsku a Bosne a Hercegovine. V roku 2005 bol ocenený titulom chorvátsky tréner roka. S Handlovčanmi sa dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny. Svoj debut na lavičke Handlovej zaznamená v pohárovom zápase, na palubovke Lučenca.

Lučenec postúpil do Final Four

Prvým účastníkom záverečného turnaja Final Four Slovenského pohára (14.-15. februára) sa stal Lučenec. BKM v sobotu zdolal Handlovú, ktorú už viedol Tihomir Bujan.

Slovenský pohár 2020 – štvrťfinále

BKM Lučenec (2.) – MBK Handlová (7.) 91:75 (51:40)
Najviac bodov: Boyles a Musil po 15, Anikienko 14 – Radukič 14, Huggins 13, Allen 12
ŠTATISTIKY

10. februára o 18.00 h: BK Slávia Žilina (4.) – BC Prievidza (5.)
11. februára o 18.00 h: Inter Bratislava (1.) – MŠK Iskra Petržalka (kvalifikant)
11. februára o 18.00 h: Patrioti Levice (3.) – Iskra Svit (6.)

 
MBK Baník Handlová Autorské práva mbkhandlova.eu a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkhandlova.eu a uvedených agentúr je výslovne zakázané.