V NBA končí prestupové obdobie, posilnili sa aj favoriti na titul

Publikované: 06.02.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: clutchpoints.com

Andrew Iguodala, MIA Heat (NBA, USA) (Foto: clutchpoints.com)

Posledný deň v profilige prebehlo viacero zaujímavých zmien, ktoré sa týkali aj veľmi dobrých hráčov.

Veľká zmena prišla už včera, keď sa štyri tímy zapojili do trejdu dvanástich hráčov. Podobne veľký obchod nebol v NBA roky. Najzaujímavejšie obišiel Houston, ktorý získal výborného krídelníka Roberta Covingtona z Minnesoty. Ten by mal pomôcť Rockets najmä v obrane. Texaský klub obetoval pivota Clinta Capelu, ktorý sa sťahuje do Atlanty.

Ďalším veľkým menom, ktoré zmenilo adresu je Andre Iguodala. Trojnásobný šampión z Golden State bol hráčom Memphisu, ale v drese Grizzlies nenastúpil. Klub ho vymenil do Miami, kde by mal podpísať kontrakt na dva roky za 30 miliónov dolárov. Tridsaťšesťročný krídelník hral naposledy v júni. Mladý tím Memphisu získal viacerých hráčov na čele so šikovným univerzálom Justisom Winslowom. Miami túžilo aj po Danilovi Gallinarim, ale ten požadoval predĺženie kontraktu o tri roky, ale Heat mu ponúkli len dva garantované roky a tretí s tímovou opciou. Taliansky krídelník tak ostáva v Oklahome.

Najväčšiu výmenu obstarali Golden State s Minnesotou. Timberwolves sa dočkali rozohrávača D'Angela Russella, ktorého chceli už cez leto. Opačným smerom sa sťahuje niekdajšia jednotka draftu Andrew Wiggins. Obom hráčom to môže výrazne pomôcť. Russell sa spojí s pivotom Karlom Anthynom-Townsom a Wiggins zas má šancu reštartovať kariéru pri dvojici Stephen Curry, Klay Thompson.

Asi najnečakanejšiu zmenu si pripravil Cleveland. U posledného tímu Východnej konferencie sa skôr čakalo, že bude predávať hráčov, ale nakoniec ulovil celkom veľkú rybu v podobe pivota Andrew Drummonda z Detroitu.

Veľké meno sa podarilo uloviť aj možno najväčším favoritom na titul z Los Angeles Clippers. Tí získali ostrého krídelníka Marcusa Morrisa z New Yorku Knicks a z trejdu, do ktorého bol zapojený aj Washington, sa sťahuje do LA aj rozohrávač Isaiah Thomas.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK