Vypočul radu z NBA a rozstrieľal Inter. Môj prvý buzzer beater v kariére, usmieva sa Carr

Publikované: 06.02.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Daniel Faix

Iskra Svit vs. Inter Bratislava, Phil Carr (22) a radosť tímu po úspešnej strele na záver (Foto: Daniel Faix)

Zrejme najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo vo Svite, kde zakopol majstrovský Inter a utrpel štvrtú prehru v sezóne. Iskra čakala na úspech proti bratislavskému klubu tri roky.

Domáci nastúpili oslabení, chýbal aj jeden z lídrov Jalen Nesbitt, ale súper to nevyužil. V prvom polčase si nedal pozor na Phila Carra, ktorý sa rozohral k skvelému výkonu.

Za polčas nastrieľal 26 bodov a bol aj na konci poslednej akcie. Svit mal za stavu 77:77 niečo málo ako 20 sekúnd na útok. Carr si vypýtal loptu, v akcii jeden proti jednému uspel proti Lee Skinnerovi a presnou strelou zároveň so záverečným klaksónom rozhodol.

Inter akoby nerád cestoval po Slovensku a pomalšie sa rozbiehal. Na vlažný úvod doplatil v Žiline a rovnako dopadol aj pod Tatrami.

"Nezaslúžili sme si vyhrať. Zaslúžil si to Svit, pretože jeden seriózny a kvalitný tím ako my, nemôže takto vstúpiť do stretnutia. Stratili sme veľa energie, aby sme sa dostali späť do hry. Polčas bol o 15, čo je strašne veľa. Budeme ešte o tom hovoriť a zanalyzujeme si tento zápas. Toto sa nemôže stávať. Je to zlý signál a musíme s tým niečo robiť,“ citoval ligový web kouča Interu Aramisa Nagliča.

FOTOGALÉRIA: Iskra Svit – Inter Bratislava

Vypočul radu bývalého trénera

Včera to však bol Carrov večer. Americký legionár nastrieľal spolu až 39 bodov.

Na sto percent to bol najlepší zápas v mojej doterajšej kariére, aj víťaznú strelu v poslednej sekunde som dal prvýkrát v živote. Sú to skvelé pocity, lebo poraziť Inter sa nedeje každý deň a Svitu sa dlho nedarilo. Som rád, že som toho bol súčasťou,“ teší sa.

V poslednom útoku zobral na seba zodpovednosť. Hoci bránený Skinnerom, ktorý patrí medzi top defenderov v lige, zakončil presne.

„Áno, vypýtal som si loptu v poslednom útoku. Cítil som to ako zodpovednosť, darilo sa mi počas celého zápasu a chcel som potiahnuť tím. Streľba zo stredných vzdialeností je moja silná stránka, veril som si. Je mi jedno, koho bránim a kto bráni mňa. Vždy sa snažím ísť na sto percent,“ zdôrazňuje Carr.

Na instagrame po zápase ďakoval svojmu bývalému trénerovi z Morgan State University. Larry Stewart si ako hráč zahral za Washington Bullets (dnes Wizards), Seattle SuperSonics, ale aj za Galatasaray či Gironu.

„Môj bývalý tréner na vysokej škole bol Larry Stewart, ktorý hrával za Bullets. Bol skvelý, obdivoval som ho. Vždy mi hovoril – Phil, basketbal je jednoduchý, nájdi si svoju pozíciu a strieľaj. V rozhodujúcom momente som si na neho spomenul a urobil som to, čo mi vždy radil,“ opisuje posledný útok v zápase.

Iskra Svit vs. Inter Brtatislava, Phil Carr (22) (Foto: Daniel Faix)

Milovník cestovania

Svit sa drží v polovici tabuľky, na top štvorku stráca dve výhry. Carrovi sa pod Tatrami páči.

Sezóna je pre mňa jedna veľká škola. Spoznávam ľudí a nové kultúry, učím sa jazyky. Naučil som sa aj inak stravovať. Vo Svite je super, sme dobrá partia. V Tatrách som ešte nebol, ale jeden deň sa tam určite vyberiem. Chcem sa naučiť lyžovať,“ vraví rodák z Raleighu v Severnej Karolíne.

V lige teraz nasleduje prestávka, na Iskru čaká vo štvrťfinále Slovenského pohára obhajca trofeje z Levíc. Duel sa hrá na palubovke Patriotov na budúci utorok.

„Ak chceme poraziť Levice, musíme predviesť zodpovedný a sebavedomý výkon. Taký, ako keď k nám naposledy prišli a my sme ich zdolali. Majú vysokých a silných hráčov pod košom. Musíme si postrážiť podkošový priestor a budeme v pohode,“ predpovedá.

Hoci už prešiel nejaký čas, Carr si zaspomínal aj na vianočné sviatky.

„Nemal som čas letieť počas Vianoc do Brooklynu, tak som sa vybral do Talianska. V Miláne som nakupoval a v Ríme chodil po pamiatkach. Bolo to skvelé, Taliansko je krásne. Milujem cestovanie, ale v lietadle sa cítim nekomfortne. Pre malé sedadlá som príliš veľký…,“ smeje sa Carr.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.