Basketbalistky Slovenska čaká prípravný kemp v Ružomberku, pozvánku dostalo 16 hráčok

Publikované: 22.01.2020 Autor: Tomáš Horký Foto: Martin Palkovič

Slovensko - Česko, Barbora Bálintová (41) (Foto: Martin Palkovič)

V prvom februárovom týždni sa pozornosť svetového ženského basketbalu sústredí na štyri kvalifikačné turnaje o postup na olympijské hry v Tokiu 2020. V tom čase, presnejšie od 3. do 7. februára, bude mať svoj program aj naša ženská reprezentácia, ktorá sa stretne na prípravnom kempe v Ružomberku.

V prvom februárovom týždni sa pozornosť svetového ženského basketbalu sústredí na štyri kvalifikačné turnaje o postup na olympijské hry v Tokiu 2020. V tom čase, presnejšie od 3. do 7. februára, bude mať svoj program aj naša ženská reprezentácia, ktorá sa stretne na prípravnom kempe v Ružomberku.

Pozvali sme do Ružomberka na päť dní šestnásť hráčok. Predovšetkým si ešte s nimi zanalyzujeme novembrový kvalifikačný zápas v Maďarsku o postup na ME 2021. Spolu s asistentom Petrom Jankovičom taktiež osviežime dievčatám predstavy o našej hre, ktorou sa chceme prezentovať,“ prezradil tréner ženskej reprezentácie SR Juraj Suja.

Tím Slovenska vstúpil do kvalifikácie ME 2021 (budú vo Francúzsku a v Španielsku) 17. novembra prehrou 59:73 v Győri s Maďarskom. V trojčlennej H-skupine odohrajú naše hráčky najbližší zápas doma 15. novembra 2020 proti Holandsku a kvalifikácia pre ne vyvrcholí dvoma odvetnými stretnutiami až vo februári 2021.

Nominácia ženskej basketbalovej reprezentácie SR na prípravný kemp v Ružomberku:

Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (Arka Gdynia, Poľ.), Dominika Drobná (Young Angels Košice), Nikola Dudášová (MBK Ružomberok), Michaela Fekete (MBK Ružomberok), Žofia Hruščáková (UNI Győr, Maď.), Ivana Jakubcová (Le Mura Basket Lucca, Tal.), Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok), Alica Moravčíková (MBK Ružomberok), Sabína Oroszová (GEAS Sesto San Giovanni, Tal.), Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Veronika Remenárová (KP Brno, ČR), Angelika Slamová (Arka Gdynia, Pol.), Radka Stašová (MBK Ružomberok), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Soňa Svetlíková (ŠBK Šamorín).

Náhradníčky:

Alexandra Hašková (Piešťanské Čajky), Laura Horvátová (ŠBK Šamorín), Stella Tarkovičová (KP Brno, ČR), Lucia Žilinská (ŠKP 08 Banská Bystrica)

Realizačný tím:

Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Silvia Puchelová (masérka)

 
SBA Autorské práva slovakbasket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovakbasket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 78:80
07.04.2021
LEV LEV
LUC LUC 94:87
10.04.2021
HAN HAN
LEV LEV 82:88
10.04.2021
SVT SVT
INT INT 88:35
10.04.2021
PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
2 Patrioti Levice 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%

ScoreBoard ...

SKP SKP 43:78
03.04.2021
RBK RBK
UMB UMB 50:43
03.04.2021
BPP BPP
YAK YAK 54:61
03.04.2021
PNC PNC
SNV SNV 45:74
03.04.2021
SAM SAM
RBK RBK 75:47
07.04.2021
SKP SKP
PNC PNC 66:52
07.04.2021
YAK YAK
BPP BPP 49:35
07.04.2021
UMB UMB

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 9/3 75,00%
2 Piešťanské Čajky 8/4 66,67%
3 YOUNG ANGELS Košice 5/7 41,67%
4 ŠBK Šamorín 2/10 16,67%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 12/0 100,00%
2 BAM Poprad 8/4 66,67%
3 BK ŠK UMB Banská Bystrica 4/8 33,33%
4 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/12 0,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
2 MBK Ružomberok 12/2 85,71%
3 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 8/6 57,14%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/8 42,86%
6 BAM Poprad 4/10 28,57%
7 BK ŠK UMB Banská Bystrica 2/12 14,29%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/14 0,00%