Basketbalistky Slovenska čaká prípravný kemp v Ružomberku, pozvánku dostalo 16 hráčok

Publikované: 22.01.2020 Autor: Tomáš Horký Foto: Martin Palkovič

Slovensko - Česko, Barbora Bálintová (41) (Foto: Martin Palkovič)

V prvom februárovom týždni sa pozornosť svetového ženského basketbalu sústredí na štyri kvalifikačné turnaje o postup na olympijské hry v Tokiu 2020. V tom čase, presnejšie od 3. do 7. februára, bude mať svoj program aj naša ženská reprezentácia, ktorá sa stretne na prípravnom kempe v Ružomberku.

V prvom februárovom týždni sa pozornosť svetového ženského basketbalu sústredí na štyri kvalifikačné turnaje o postup na olympijské hry v Tokiu 2020. V tom čase, presnejšie od 3. do 7. februára, bude mať svoj program aj naša ženská reprezentácia, ktorá sa stretne na prípravnom kempe v Ružomberku.

Pozvali sme do Ružomberka na päť dní šestnásť hráčok. Predovšetkým si ešte s nimi zanalyzujeme novembrový kvalifikačný zápas v Maďarsku o postup na ME 2021. Spolu s asistentom Petrom Jankovičom taktiež osviežime dievčatám predstavy o našej hre, ktorou sa chceme prezentovať,“ prezradil tréner ženskej reprezentácie SR Juraj Suja.

Tím Slovenska vstúpil do kvalifikácie ME 2021 (budú vo Francúzsku a v Španielsku) 17. novembra prehrou 59:73 v Győri s Maďarskom. V trojčlennej H-skupine odohrajú naše hráčky najbližší zápas doma 15. novembra 2020 proti Holandsku a kvalifikácia pre ne vyvrcholí dvoma odvetnými stretnutiami až vo februári 2021.

Nominácia ženskej basketbalovej reprezentácie SR na prípravný kemp v Ružomberku:

Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (Arka Gdynia, Poľ.), Dominika Drobná (Young Angels Košice), Nikola Dudášová (MBK Ružomberok), Michaela Fekete (MBK Ružomberok), Žofia Hruščáková (UNI Győr, Maď.), Ivana Jakubcová (Le Mura Basket Lucca, Tal.), Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok), Alica Moravčíková (MBK Ružomberok), Sabína Oroszová (GEAS Sesto San Giovanni, Tal.), Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Veronika Remenárová (KP Brno, ČR), Angelika Slamová (Arka Gdynia, Pol.), Radka Stašová (MBK Ružomberok), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Soňa Svetlíková (ŠBK Šamorín).

Náhradníčky:

Alexandra Hašková (Piešťanské Čajky), Laura Horvátová (ŠBK Šamorín), Stella Tarkovičová (KP Brno, ČR), Lucia Žilinská (ŠKP 08 Banská Bystrica)

Realizačný tím:

Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Silvia Puchelová (masérka)

 
SBA Autorské práva slovakbasket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovakbasket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 74:82
06.02.2021
LUC LUC
SNV SNV 80:58
06.02.2021
HAN HAN
INT INT 76:61
06.02.2021
LEV LEV
HAN HAN 106:103
10.02.2021
SVT SVT
LUC LUC 76:77
10.02.2021
INT INT
LEV LEV 88:85
10.02.2021
SNV SNV
SNV SNV 27.02.2021 SVT SVT
LEV LEV 27.02.2021 LUC LUC
PDA PDA 27.02.2021 HAN HAN
LUC LUC 03.03.2021 SNV SNV
HAN HAN 03.03.2021 INT INT
SVT SVT 03.03.2021 PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 14/9 60,87%
2 Spišskí Rytieri 16/11 59,26%
3 Inter Bratislava 16/11 59,26%
4 BKM Lučenec 15/12 55,56%
5 Iskra Svit 12/12 50,00%
6 BC Prievidza 8/16 33,33%
7 MBK Baník Handlová 8/18 30,77%

ScoreBoard ...

SNV SNV 22:79
20.02.2021
SKP SKP
SAM SAM 72:65
20.02.2021
PNC PNC
YAK YAK 67:72
21.02.2021
RBK RBK
BPP BPP 27.02.2021 SKP SKP
SNV SNV 27.02.2021 UMB UMB
SNV SNV 13.03.2021 BPP BPP
SKP SKP 13.03.2021 UMB UMB
SAM SAM 13.03.2021 RBK RBK
PNC PNC 13.03.2021 YAK YAK

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 8/2 80,00%
2 MBK Ružomberok 7/3 70,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 3/7 30,00%
4 ŠBK Šamorín 2/8 20,00%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 9/0 100,00%
2 BAM Poprad 6/3 66,67%
3 BK ŠK UMB Banská Bystrica 3/5 37,50%
4 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/10 0,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
2 MBK Ružomberok 12/2 85,71%
3 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 8/6 57,14%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/8 42,86%
6 BAM Poprad 4/10 28,57%
7 BK ŠK UMB Banská Bystrica 2/12 14,29%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/14 0,00%