VIDEO: Kansaské derby sa zmenilo na krvavú mastenicu. Takmer lietali aj stoličky

Publikované: 22.01.2020 Autor: Michal Bakaj Foto: businessinsider.com

Kansas Jayhakws vs. Kansas State Wildcats (Foto: businessinsider.com)

Kansaské derby v NCAA majú svoju bohatú históriu, ale v utorkovom zápase rivalita prekročila slušné medze. Záverečné sekundy poznačil škaredý incident, ktorý vyústil do hromadnej bitky.

O výsledku pri tom bolo rozhodnuté, Kansas Jayhakws viedol nad Kansas State Wildcats 81:60. Krídelník Jayhakws Silvio De Sousa, driblujúci na poliacej čiare, čakal na koniec zápasu. Zozadu však vyštartoval DaJuan Gordon a zobral mu loptu v snahe zaznamenať posledné dva body v zápase.

De Sousa ho dobehol, tvrdo zblokoval a potom ešte na zemi prekročil. Toto gesto neúcty, ktoré neznášajú všetci basketbalisti, stálo na začiatku hromadnej mely.

Za 40 rokov práce som nič také nevidel. Je to smutné a ponižujúce pre obe školy, ktoré majú skvelé programy pre talentovaných basketbalistov,“ uviedol skúsený novinár Dick Vitale z ESPN.

Na pomoc spoluhráčom pribehli aj kolegovia z lavičky, situáciu upokojovali tréneri, organizátori a dokonca aj roztlieskávačky. Na televíznych záberoch je vidieť, ako vzduchom lietajú päste a padajú údery.

Na jednom zábere je De Sousa, ktorý dvíha nad hlavu stoličku so snahou udrieť súpera na zemi. Všetko zachránil asistent trénera Jayhakws Jerrance Howard, ktorý mu stoličku v poslednej chvíli zobral.

Je jasné, že oba tímy neminú pokuty a suspendácie. Pozrite si hromadnú bitku na videu:

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK