VIDEO: Kansaské derby sa zmenilo na krvavú mastenicu. Takmer lietali aj stoličky

Publikované: 22.01.2020 Autor: Michal Bakaj Foto: businessinsider.com

Kansas Jayhakws vs. Kansas State Wildcats (Foto: businessinsider.com)

Kansaské derby v NCAA majú svoju bohatú históriu, ale v utorkovom zápase rivalita prekročila slušné medze. Záverečné sekundy poznačil škaredý incident, ktorý vyústil do hromadnej bitky.

O výsledku pri tom bolo rozhodnuté, Kansas Jayhakws viedol nad Kansas State Wildcats 81:60. Krídelník Jayhakws Silvio De Sousa, driblujúci na poliacej čiare, čakal na koniec zápasu. Zozadu však vyštartoval DaJuan Gordon a zobral mu loptu v snahe zaznamenať posledné dva body v zápase.

De Sousa ho dobehol, tvrdo zblokoval a potom ešte na zemi prekročil. Toto gesto neúcty, ktoré neznášajú všetci basketbalisti, stálo na začiatku hromadnej mely.

Za 40 rokov práce som nič také nevidel. Je to smutné a ponižujúce pre obe školy, ktoré majú skvelé programy pre talentovaných basketbalistov,“ uviedol skúsený novinár Dick Vitale z ESPN.

Na pomoc spoluhráčom pribehli aj kolegovia z lavičky, situáciu upokojovali tréneri, organizátori a dokonca aj roztlieskávačky. Na televíznych záberoch je vidieť, ako vzduchom lietajú päste a padajú údery.

Na jednom zábere je De Sousa, ktorý dvíha nad hlavu stoličku so snahou udrieť súpera na zemi. Všetko zachránil asistent trénera Jayhakws Jerrance Howard, ktorý mu stoličku v poslednej chvíli zobral.

Je jasné, že oba tímy neminú pokuty a suspendácie. Pozrite si hromadnú bitku na videu:

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.