Ach, tá Ostrava...

Publikované: 22.01.2020 Autor: Jozef Cyprián Foto: Pavel Netolička

Dinamo Novosibirsk (RUS) vs. YOUNG ANGELS Košice, trénerka Zuzana Žirková a jej tím (Foto: Pavel Netolička)

Pre basketbalistky Young Angels Košice sa skončilo účinkovanie v tohtoročnej edícii Európskej ligy EWBL po základnej fáze. Ich osudovým tímom sa stala česká Ostrava, ktorá v rámci druhého turnaja vyhrala v Angels aréne tesne 64:60 a ďalšími podobne tesnými víťazstvami na treťom turnaji vo Vilniuse znegovala efekt triumfov „Anjelok“ nad bieloruským Grodnom (57:50) a domácim Kibirkstisu (59:49).

„S odstupom pár dní to vnímam rovnako ako vo Vilniuse,“ vracia sa trénerka Young Angels Zuzana Žirková k záverečnému turnaju v Litve. „Odohrali sme dva veľmi dobré zápasy a to je super. Škoda len, že sme prišli o ďalšie dve kvalitné stretnutia a tým pádom aj o ďalšie cenné skúsenosti. Teraz už vieme, že postup nás stáli maličké chybičky v domácom zápase s Ostravou.

Spomínaný domáci duel proti českým súperkám neodohrali Košičanky v ideálnom stave. „Bohužiaľ sme vtedy hrali so siedmimi hráčkami, ale to je už minulosť. Teraz už bohužiaľ vieme, že nás to stálo postup.“ V súčasnej situácii by sa dalo pochopiť, ak by východniarky nechceli o Ostrave ani počuť, no Zuzana Žirková to berie športovo: „Ja sa s nimi stretnem veľmi rada a budeme im mať aspoň čo vracať.

Nebyť nepríjemnej súhry okolností (Ostrava zdolala Vilnius trojkou 1,2 sekundy pred koncom a Grodno proti nej premrhalo tri pokusy o víťaznú strelu), mohli si Anjelky vybojovať play-off dvojzápas proti ďalšiemu českému tímu z Brna.

Určite to mrzí, pretože sa nám podarilo vyhrať dva ťažké zápasy a napriek tomu sme nepostúpili. Ostrave sa bohužiaľ podarilo premeniť ťažkú trojku na konci prvého zápasu a náš postup nám tak pomaly pretekal pomedzi prsty. Malá nádej ešte žila, no keď sme prišli do haly na druhý zápas a videli sme, že opäť vyhrali, tak sme už vedeli, čo to znamená,“ povzdychla si Vanda Kozáková.

Olimpia Grodno (BLR) vs. Young Angels Košice, Vanda Kozáková (17) (Foto: fb EWBLeague)

Pred svojim záverečným vystúpením proti domácemu Vilniusu už Košičanky šancu na postup nemali, no napriek tomu podali bojovný výkon, ktorý slávil úspech.

Hoci sme nemohli postúpiť, chceli sme sa rozlúčiť výhrou. Bol to agresívny zápas so súbojmi na hrane a som rada, že sme v ňom vyhrali,“ ocenila Kozáková prístup celého tímu. Jedným dychom vyzdvihla aj prínos dvojice Američaniek Bria Gossová – Channon Flukerová, ktoré pomohli zvýšiť kvalitu mladého tímu Anjelok. „Sú pre nás veľkým prínosom a cítime, že sila tímu stúpla. Teraz sa musíme sústrediť opäť na ligu a proti Dubčeku Bratislava chceme v nedeľu jednoznačne vyhrať. Naďalej však platí, že nemôžeme nikoho podceniť,“ pridala študentka učiteľstva telesnej výchovy.

To, že bol príchod spomínaných Američaniek zásahom do čierneho, potvrdzujú aj slová trénerky Žirkovej. „Už tieto dva zápasy ukázali, že teraz vyzeráme basketbalovejšie a tejto lige ešte máme čo ponúknuť. Hlavne tá low postová hra nám veľmi chýbala a teraz máme konečne roll po pick and rolle. Snažíme sa tomu prispôsobiť celú našu hru a som rada, že sa nám otvorili nové možnosti. Pre mňa je však najdôležitejšie, že obe tieto hráčky zapadli do tímu výborne. To je cenné.“

Úlohou dňa je teraz rýchle zavŕšenie zladenie hry tímu s novými hráčkami a tohtotýždňové úsilie Košičaniek bude smerované k nedeľňajšiemu domácemu duelu proti Dubčeku.

Celý tento týždeň bude trochu náročnejší a pridáme tam aj kondičné vložky. A zameriame sa aj na zlepšenie súhry s novými hráčkami, pretože sú tu stále veľmi krátko. Musíme to pripraviť tak, aby sme potom zabrali v ďalších dôležitých zápasoch,“ zakončila Zuzana Žirková.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK