Young Angels napriek štyrom víťazstvám v EWBL končia

Publikované: 20.01.2020 Autor: Patrik Fotta Foto: fb EWBLeague

Olimpia Grodno (BLR) vs. Young Angels Košice, Vanda Kozáková (17) (Foto: fb EWBLeague)

Basketbalistky Young Angels Košice aj napriek dvom víťazstvám v závere základnej časti Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL) nad Grodnom a Vilniusom nepostúpili do play-off. Ostrava totiž rovnako svoje záverečné vystúpenia zvládla a pri rovnakom počte bodov ako získali Košičanky postúpila vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu.

Anjelky sa budú už naplno koncentrovať na domácu najvyššiu súťaž a boje v Slovenskom pohári.

Ostrava postúpila s obrovskou dávkou šťastia

Košické basketbalistky po víťazstve s Grodnom 57:50 pozorne sledovali súboj medzi Ostravou a Vilniusom. Tesné víťazstvo českého celku 71:69 ich vôbec nepotešilo. „Priznám sa, nepočítal som s tým, že by Ostrava mohla vo svojom momentálnom zložení vyhrať oba zápasy. Podarilo sa im to síce s obrovskou dávkou šťastia, ale postup si zaslúžili a ja by som im chcel zagratulovať,“ povedal generálny manažér Young Angels Daniel Jendrichovský.

Dá sa povedať, že nám postup do play-off ušiel pomedzi prsty trikrát. Doma sme s Ostravou prehrali po predĺžení, čo nám zlomilo krk, keďže vzájomný zápas bol napokon rozhodujúci. Proti Vilniusu vyhrali Češky nezmyselnou trojkou 1,2 sekundy pred koncom zápasu. To bol druhý klinec a tretí prišiel v dueli Ostravy s Grodnom. Bielorusky trikrát strieľali na víťazstvo a trikrát minuli. Šport ale býva aj o takýchto momentoch. Mrzí ma to kvôli dievčatám, ktoré ukázali obrovský potenciál. My sa ale už teraz musíme sústrediť na ligu a Slovenský pohár.“

Olimpia Grodno (BLR) vs. Young Angels Košice, Bria Goss (12) (Foto: fb EWBLeague)

Verí, že Američanky zostanú

Výborným výkonom sa vo Vilniuse prezentovali americké legionárky Flukerová a Gossová. „Veľmi rýchlo zapadli do tímu a hoci ešte úplne neukázali, čo v nich je, predviedli sa vo veľmi dobrom svetle. Flukerová dominovala pod košmi, keď v oboch zápasoch doskočila spolu 28 lôpt a navyše zaznamenala double-double. Gossová si pripísala dvakrát po 14 bodov a zdá sa, že môže byť strelcom, akého sme hľadali,“ uviedol Jendrichovský.

Zámorské posily majú zmluvy do konca sezóny, teda do apríla, no v prípade zaujímavej ponuky zo zahraničných klubov by mohli odísť aj skôr. „V momente, keď príde dobrá ponuka, môžu odísť už koncom januára, keď sa uzatvára prestupové obdobie. Ak dovtedy neodídu, ostanú u nás do konca sezóny. S nimi v zostave by sme mohli byť pre Piešťany aj Ružomberok veľmi nepríjemným súperom. Navyše by sa už od začiatku februára mala vrátiť Blanárová a doliečená je už aj Drobná.“

Pôsobenie v EWBL prinieslo mladému košickému tímu opäť množstvo skúseností proti kvalitným európskym celkom. „Dievčatá odohrali sedem ťažkých zápasov. Je škoda, že nám postup ušiel len o vlások. Vlani sme zo siedmich zápasov vyhrali trikrát, teraz sme nazbierali štyri víťazstvá, ale opäť to nestačilo. Máme ale pozitívnu bilanciu, čo je vzhľadom na náš vekový priemer skvelá vizitka.

 
Korzár Autorské práva Korzár a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.